Facebook Pixel

Przeklęci święci

Przeklęci święci

Dostępność: Dostępny

34,99 zł
- +
LUB

Opis

Za każdym świętym stoi cud. Za każdym cudem swoi człowiek. W każdym człowieku jest mrok, z którym musi się zmierzyć.

Olbrzym, pastor z głową kojota, mężczyzna porośnięty mchem i kobieta, na którą zawsze pada deszcz – wszyscy przebywają w sennej i tajemniczej osadzie Bicho Raro w oczekiwaniu na cud. Zamieszkuje ją rodzina Soria, w której od wieków rodzą się Święci, a pątnicy przybywają z najdalszych zakątków kraju. Beatriz, Joaquin i Daniel są kuzynami i postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość i zmierzyć się z rodzinną legendą oraz przekleństwem. Niedostępna Beatriz uważa, że nie dotyczą jej porywy serca. Joaquin jako tajemniczy Diablo Diablo oddaje się pasji prowadzenia pirackiej rozgłośni radiowej. Daniel – mianowany przez rodzinę Świętym z Bicho Raro – zdaje się czynić cuda dla wszystkich poza sobą.
Nad pustynne Kolorado nadciąga mrok, który można pokonać tylko wtedy, jeśli ma się odwagę spojrzeć w głąb siebie i zmierzyć się z własnymi uczuciami.

– Wyobraźcie sobie… że wasz umysł cierpi – ogłosił z dramatyzmem Diablo Diablo. – Każdego ranka przy kawie godzicie się ze smutkiem, zmagacie się z żalem albo chowacie dumę do kieszeni. W tej dolinie znajdują się Święci, którzy mogą was uleczyć. Wy i każdy inny pątnik możecie pognać do Bicho Raro, aby otrzymać cud. „Cud”, powiecie? Tak, cud. Cud, który sprawi, że wasz wewnętrzny mrok stanie się widoczny w niezwykły i szczególny sposób. Gdy już ujrzycie, co was dręczyło, możecie to przemóc, a następnie odejść wolni
i spokojni. Nie wierzycie mi? Hej, hej, ja nie tworzę wiadomości, ja jedynie je przekazuję. Jest tylko jeden haczyk: gdy już otrzymacie cud, Święci nie mogą wam pomóc stawić czoła waszemu mrokowi, inaczej ściągną mrok na siebie, na dodatek znacznie gorszy niż w przypadku zwykłego mężczyzny. Albo kobiety, kurczę.
(fragment)

  • nominacja do nagrody książki roku 2018 w serwisie LubimyCzytać.pl w kategorii fantastyka młodzieżowa

Dodatkowe informacje

Data premiery 06-06-2018
Liczba stron 360
Tłumacz Piotr Kucharski
Wydawca Uroboros
Autor Stiefvater Maggie
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-5385-4
Typ okładki miękka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

"Jednak wszyscy mamy w sobie mrok. Rzecz w tym, ile zdołamy pomieścić w sobie światła."

W Bicho Raro żyje troje nierozłącznych kuzynów. szesnastoletni Joaquin Sario, jest najmłodszy, zawsze chciał być sławny dlatego wraz z osiemnastoletnią Beatrice i dziewiętnastoletnim Danielem założyli stację radiową w starej ciężarówce. Joaquin nosi przydomek Diablo Diablo ale nie tylko to czyni ich wyjątkowymi. Bicho Raro jest miejscem dziwnych cudów. Do miasteczka wciąż przybywają pątnicy. Przychodzą po cuda i mają w sobie mrok. U każdego mrok objawia się inaczej. Cuda mają nauczyć pątników czegoś o nich samych, sprawiają że wewnętrzny mrok staje się widoczny. Rodzina Soria czyni cuda, urodzili się po to by być Świętymi. Najlepszym Świętym w historii jest Daniel. Tymczasem do Bicho Raro zmierza dwóch mężczyzn - Tony i Pete. Tony jak każdy pątnik pragnie cudu a Pete zamierza założyć tam firmę przeprowadzkową. Mrok Sorii rozprzestrzenia się niebezpiecznie. W Danielu narasta mrok i chłopak postanawia odejść, by nikomu nie stała się krzywda. Mrok żyje jednak własnym życiem i zaczyna rozprzestrzeniać się coraz szybciej. Czy uda się go powstrzymać na czas?

Soria nie jest typową, zwyczajną rodziną. W ogóle w tym małym miasteczku nic nie jest typowe. Najważniejsze są jednak cuda. Czynią je Święci, uzewnętrzniają skryty wewnętrzny mrok a następnie pątnicy muszą sami go pokonać bez żadnej ingerencji ze strony Soriów. Pątnicy są bardzo spektakularni - pastor z głową kojota, dziewczyna na którą ciągle pada deszcz a jej suknię oblepiają setki motyli, bliźniaczki omotane wężem, mężczyzna porastający mchem, nauczycielka powtarzająca kierowane do niej słowa czy też olbrzym. Wszyscy oni czekają na drugi cud. Oczekują pomocy i uzdrowienia. Niestety w rodzinie Soria zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Narasta napięcie i dwoje kuzynów poszukuje sposobu na rozwiązanie wszystkich problemów. Nie potrafią odmówić pomocy pątnikom a jednocześnie muszą zachować ostrożność by nie sprowadzić nieszczęścia na swoją rodzinę. To z czym przyjdzie im się zmierzyć będzie miało niewyobrażalne skutki.

Wierzycie w cuda? Czym one tak naprawdę są i jak mogą zmienić nasze życie? Cuda mogą przybrać najróżniejsze formy. Kiedy byłam młodsza byłam przekonana, że cuda się zdarzają i wszystko może się stać. A teraz ... ciężko mi na to odpowiedzieć. Jedno jest jednak pewne, w tej książce wszystko jest możliwe i cuda się zdarzają. "Przeklęci święci" to bardzo specyficzna książka i nie do każdego może przemówić. Ta książka jest dziwna, to fakt ale przy tym ogromnie fantastyczna. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i nie wiedziałam czego się spodziewać ale Maggie Stiefvater całkowicie mnie kupiła.

Już pierwsze rozdziały są dość osobliwe. W miarę czytania miałam wrażenie jakbym miała do czynienia z ciszą przed burzą. Atmosfera coraz bardziej gęstniała a klimat był dość niepokojący. Coraz głębiej wnikałam w ten nadzwyczajny świat. Bohaterowie nie są szablonowi, pomysł na fabułę bardzo intrygujący a akcja niespiesznie biegnie do przodu. Ale ten klimat - miałam ciarki na plecach. Niesamowity! Na pierwszy rzut oka wysuwają się jednak przemiany. Pątnicy zaczynają zmieniać swoje życie i dostrzegają w czym tkwi sens wszystkich cudów. Maggie Stiefvater w niezwykły sposób odmalowała tę historię. Stworzyła w prosty sposób historię niosącą nie jeden przekaz. W tym wszystkim kryje się inteligencja i magia. Uwielbiam takie nieszablonowe historie, w których niczego nie można się spodziewać. "Przeklęci święci" to stonowana, specyficzna i intrygująca historia, która do jednych trafi a do drugich nie. Do mnie trafiła. Przekonajcie się sami czy docenicie jej wyjątkowość.

https://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/07/przekleci-swieci-maggie-stiefvater.html
Ocena
Recenzja wg zaczytanapatka / (Dodano 04.07.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Przeklęci święci

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames