Facebook Pixel

Powrót do domu

Powrót do domu
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
36,99 zł
Special Price 29,59 zł

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

Książka ta trafiła całkiem przypadkowo do mnie. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, o czym jest. Nie czytałam też o niej żadnych opinii, recenzji, opisów, ponieważ stwierdziłam, że nie ma to sensu. I wiecie co? Bardzo dobrze zrobiłam, ponieważ i bez tego książka okazała się fantastyczna. Dawno nie czytałam tak wspaniałej i oryginalnej fabuły.
Historia opowiada o niezwykłej miłości pomiędzy babcią oraz wnuczką. Relacja ta jest na tyle silna, że główna bohaterka ( Zoe Bird), nie zauważa, że jej babcia jest bardzo chora i potrzebuje pomocy kogoś z zewnątrz.
Tematyka ta wydaję mi się niecodzienna, może istnieją książki o podobnej tematyce, jednak ja nie spotkałam się jeszcze z takimi. W dzisiejszych czasach ta książka nabiera znaczenia, ponieważ mało kto z młodszego pokolenia szanuje starszych ludzi. Niestety, jest to niezwykle przykre, ale prawdziwe.
Bohaterka walczy ostatkami sił o babcię, rezygnuje ze swojego dotychczasowego życia, porzuca wszystko, aby móc zajmować się nią.
Dodatkowo, jeżeli do tej historii dodamy ciekawą i barwną fabułę, to w takim przypadku powstaje majsterszyk, taki jak ten.
Książka opowiada o nastoletniej Zoe Bird- głównej bohaterce, która nie jest naprawdę jakąś wymagającą nastolatką. Pragnie jedynie uznania ze strony rodziców oraz najbliższej rodziny. Jednak niestety, nawet to jej nie wychodzi.
Rodzice uważają, że jest źle wychowana, dalsza rodzina twierdzi, że powinna zostać odesłana do szkoły z internatem, aby tam ją wychowali tak jak należy. Pozostaje babcia, która widzi w Zoe same plusy jej charakteru. Tak jakby tylko jedyna widzi co dzieje się wkoło niej, potrafi ocenić sytuację i wie, że dziewczyna jest dobrą osobą.
Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy z babcią zaczyna być coraz gorzej, a jej choroba daje się coraz bardziej we znaki. Rodzice Zoe nie dają sobie z nią już rady, chcą odesłać ją do domu opieki (starców), aby to profesjonaliści zajęli się nią tak jak należy.
Dziewczyna robi wszystko aby do tego nie dopuścić, ponieważ wie, że wtedy straci jedyną osobę, która ją rozumie i szanuje. Wie, że bez babci nie poradzi sobie w życiu codziennym.
Dodatkowo na drodze pojawia się Madi, która przysparza Zoe coraz więcej problemów. Nikt jednak nie wierzy jej, wszyscy twierdzą, że to Zoe kłamie i zmyśla, ponieważ to właśnie ona zawsze była tym złym i źle wychowanym dzieckiem.
Ratunkiem w tej chorej sytuacji może być zaginiony kilkanaście lat temu wujek - Teddy. Babka ciągle o nim opowiada, przedstawia go w samych superlatywach, dlatego Zoe wierzy, że jest to jedyna ucieczka od tak złego świata. Jest przekonana, że owy wujek mógłby pomóc im w życiu codziennym i ,że tylko on zrozumiałby ją.
I tak też Zoe wraz z babcią odbywają niesamowitą, pełną przygód podroż w nieznane. Za wszelką cenę próbują odnaleźć Tedd'iego, jednak wiedzą, że nie jest to takie łatwe. Do końca walczą i nie poddają się.
Jest to naprawdę jedna z lepszych książek jakie czytałam. Historia jest przedstawiona w sposób ciągły, dynamiczny, stale coś się w niej dzieje, jest czasami wesoło, momentami zaś smutno.
Książka jest naprawdę bardzo dobrze napisana, wszystko jest wyjaśnione, nie ma niedomówień. W opowiadaniu pojawiają się ciekawe opisy. To wszystko sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i sprawnie.
Tak jak wcześniej mówiłam, fabuła jest fantastyczna. Nieco różni się od wszystkich książek młodzieżowych, które są teraz wydawane. Nie ma tam wielkiej miłości, uczucia pomiędzy parą nastolatków. To całkowicie inna, nieznana mi do tej pory tematyka, która naprawdę zyskała w moich oczach.
Ponadto uczucie jakie łączy Zoe z babcią jest dla mnie niesamowite. Dziewczyna jest w stanie poświęcić wszystko, aby zajmować się babcią. Trzeba tutaj zastanowić się ile ona dla niej znaczyła? Zoe nigdy nie przeszkadzało to, że u babci w domu był wieczny bałagan, że śmierdziało starocią, niepranymi rzeczami. Nie miała również problemu z tym, że babcia nic nie pamiętała i ciągle należało przypominać jej w kółko o tych samych rzeczach.
To właśnie ujęło mnie za serce w tej książce. Ogromna miłość wnuczki do babci. Jest to niezwykle ważne uczucie, które w obecnych latach zanika. Mało kto szanuje ludzi starszych, są oni przez młodsze pokolenie wypychani. Nikt nie chce z nimi rozmawiać, spędzać z nimi czasu. Tymczasem okazuje się, że są to ludzie niezwykle ważni, posiadają ogromną życiową wiedzę, doświadczenie, więc może czasami warto ich posłuchać i zwrócić im należyty szacunek?
Wracając do tematu książki, uważam, że zdecydowanie warto po nią sięgnąć. To idealny towarzysz na samotne wieczory.
Ocena
Recenzja wg Recenzentka-doskonala / (Dodano 16.03.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Powrót do domu

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames