Ostrze - ebook

Ostrze - ebook
Autor: Belinda Bauer

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
33,99 zł
- +
LUB

Opis

Mistrzowsko pomyślana książka, od której nie można się oderwać.
Jack teraz dowodzi – powiedziała matka, idąc po pomoc. – Niedługo wrócę”. Jedenastoletni Jack i jego dwie siostry czekają na poboczu w dusznym, zepsutym samochodzie, kłócąc się, marudząc i grając w zgadywanki. Ale matka nie wraca. I już nigdy nie wróci. Trzy lata później Jack wciąż dowodzi. W tym samym czasie po drugiej stronie miasta młoda kobieta, Catherine, budzi się i znajduje obok łóżka nóż oraz kartkę z napisem: „Mogłaś zginąć”. Policja szuka akurat tajemniczego włamywacza zwanego Złotowłosym, ma on bowiem zwyczaj sypiania w łóżkach w domach, które okrada – ale Catherine nie chce angażować mundurowych. Tymczasem poszukiwania Złotowłosego to dla Jacka pierwsza od trzech lat szansa, by śledczy wrócili do sprawy zabójstwa jego matki.

Bauer sprawnie łączy wątki nierozwiązanego morderstwa, nastoletniego włamywacza, niedobranych policjantów i ciężarnej żony, doskonale wiedząc, kiedy przełączyć się na humor, patos albo coś bardziej mrocznego.
„Sunday Times”


To dzieci kradną show w tej niepokojącej powieści z suspensem.
„New York Times”

Belinda Bauer (ur. 1962) – autorka kilku powieści i opowiadań, scenarzystka i dziennikarka. Jej pierwszą książkę, Szczątki, uhonorowano w 2010 roku nagrodą CWA Gold Dagger dla najlepszego kryminału. Wydany w 2013 roku Rubbernecker zdobył Theakston Old Peculier za kryminał roku, zaś opublikowane w 2018 roku
Ostrze znalazło się na długiej liście tytułów nominowanych do Nagrody Bookera. Powieści Bauer były tłumaczone na ponad 20 języków. W Polsce ukazały się dotąd dwie jej książki: Szczątki (2010, wyd. pol. 2010) oraz Martwa jesteś piękna (2016, wyd. pol. 2018).
Bauer dorastała w Wielkiej Brytanii i RPA, obecnie mieszka w Walii.

Dodatkowe informacje

Data premiery 27-10-2020
Liczba stron 384
Autor Belinda Bauer
Format pliku EPUB
ISBN 978-83-280-8569-5

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ostrze - ebook

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames