O chłopcu, który zniknął świat

O chłopcu, który zniknął świat
Ocena
Ocen: 2
Autor: Ben Miller

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
34,99 zł
Cena aktualna na stronie: 24,49 zł Oszczędzasz 10,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,49 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 2

Produkty: 2

Coraz częściej zastanawiam się, dlaczego wcześniej nie czytałam książek skierowanych do dzieci i młodzieży. Czytanie takich utworów nie tylko sprawia mi przyjemność, ale też odnajduję w nich przesłanie i morał. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie książki są takie, ale tytuł „Chłopiec, który zniknął świat” zaliczam do grona wartościowych i ważnych pozycji.

Książka w zaskakujący sposób zwraca uwagę na trudność z radzeniem sobie ze zdenerwowaniem i towarzyszącym temu emocjom. A gdyby tak wszystko, czego nie lubimy, co nas denerwuje lub z czym sobie nie radzimy wrzucić do czarnej dziury, z której nic nie wraca? Tak właśnie postępuję Harrison – główny bohater tej książki. Tylko czy takie działanie okaże się dobre? Czy to na pewno rozwiązuje problem? Urzekło mnie w tej książce wiele rzeczy, między innymi to, że Harrison do wielu wniosków doszedł sam. Morały zawarte w książce również trafiły w mój gust. Podobało mi się również to, że autor na końcu wyjaśnia, które wątki naukowe pojawiające się w książce są prawdziwe. Myślę, że to może być cenna wiedza dla młodego czytelnika.

Książkę zdecydowanie polecam, i nie tylko dzieciom i młodzieży. Jestem pewna, że dorośli również dobrze spędzą z nią czas.
Ocena
Recenzja wg motyle_w_glowie / (Dodano 17.07.2022)
Harrison chce być grzecznym dzieckiem i bardzo się stara, aby mu się udało. Niestety nie zawsze jest idealnie, a wszystko przez to, że ma wybuchowy charakter. Pewnego dnia staje się coś, co może pomóc mu w pozbyciu się problematycznych rzeczy. Podczas urodzin otrzymuje magiczny balonik, który tak naprawdę jest czarną dziurą. Teraz będzie dzieckiem idealnym, a wszelkie niesmaczne, niepasujące mi rzeczy po prostu znikną. Tylko czy aby na pewno to takie proste?

Ksawery po przeczytaniu opisu podszedł do książki ze średnią ochotą. Bardziej zaczął ją czytać z braku ciekawszej opcji w tamtym momencie. Dość szybko zmienił zdanie, bo wystarczyło tylko 20 stron i stwierdził, że jest genialna. Historia Harrison i „magicznego” baloniku okazała się bardzo ciekawa i wciągająca, a przy tym pełna przygód.

Bohaterem jest sympatyczny chłopiec, który ma zabawne przygody.

W książce znajdziemy ładne, czarno - białe ilustracje, które są adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„O chłopcu, który zniknął świat” to książka, którą polecamy dzieciom lubiącym książki przygodowe.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/03/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-o-chopcu.html
Ocena
Recenzja wg Mama, żona - KOBIETA / (Dodano 12.03.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: O chłopcu, który zniknął świat

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames