Facebook Pixel

Normalni ludzie

Normalni ludzie
Ocena
Ocen: 2
Autor: Sally Rooney

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 29,99 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 2

Produkty: 2

W „Normalnych ludziach” Sally Rooney opowiada nam historię dwóch głęboko poranionych nastolatków. Connell i Marianne nawiązują intensywny związek przekraczający normy. Connell to popularny sportowiec, który dba o to, co o nim myślą inni, a Marianne to szkolny wyrzutek. Oboje czują się samotni i niezrozumiani, z tym, że ona zdaje się akceptować swoją odmienność a on żongluje pozorami. Kiedy zaczynają studia, ich role się odwracają. Nie muszą już utrzymywać swojego związku w tajemnicy, ale mają inne bariery do pokonania - wiele z nich jest mrocznych i zniechęcających.
W świetle tego, że ta książka ta ma słabo-średnie oceny czytelników i wysokie krytyków, nie mogłam pozostać wobec niej obojętna. Musiałam dowiedzieć się czemu odbiorcy za nią nie przepadają, a odpowiedź banalna, autorka porusza tutaj temat omijany szerokim łukiem przez większość ludzi na świecie, a mianowicie jak to, co spotkało nas w dzieciństwie kształtuje nasze nastoletnie i dorosłe życie. W naszym świecie, gdzie istnieje kult sprawczości jednostki, gdzie zasypywani jesteśmy poradniami jak naginać świat do naszej woli, gdzie każda większa firma wysyła nas na szkolenia z hurraoptymizmu a księgarnie pękają w szwach od poradników o samodoskonalenia, czytanie o słabości wywołuje dyskomfort. Czytanie o tym, że jakieś zachowania zostały zaprogramowane w dzieciństwie budzi w ludziach sprzeciw, łatwiej jest wtedy powiedzieć „nie podoba mi się ta książka” niż dostrzec w sobie cokolwiek z bohaterów. Mimo, że może to nie być przyjemnym doświadczeniem, polecam. „Normalni ludzie” to bardzo dobra książka, niewygodna i prowokująca.
Ocena
Recenzja wg Strefa Nieznana / (Dodano 29.05.2020)
Normalni Ludzie, Sally Rooney, to powieść relacjach klasowych i ekonomii, ale zwróciłam uwagę również na zupełnie inne, o wiele prostsze, sprawy. Nie odczytałam jej książek jako komentarza społecznego na temat pokolenia Y, uwikłanego w nowy konflikt klasowy doby post-kryzysu. [...] Powieść Rooney można odczytać na wielu poziomach. Jako studium pokolenia milenialsów. Jako poruszające historie miłosne z konfliktem klasowym w tle. Genderowo wreszcie – ze szczególnym uwzględnieniem męskiego kryzysu tożsamości. […] - Zapraszam do dalszej lektury na blogu: naszanisza.pl
Ocena
Recenzja wg naszanisza.pl / (Dodano 26.02.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Normalni ludzie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames