Facebook Pixel

Nie przysyłajcie kwiatów

Nie przysyłajcie kwiatów

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 31,99 zł

Opis

Mocny i mroczny kryminał noir pióra autora Czarnych minut.

Meksykańskie piekło, gangi narkotykowe, skorumpowani policjanci.

Córka lokalnego biznesmena zostaje porwana, a jedyną osobą, która może ją odnaleźć, okazuje się Carlos Treviño – były policjant prowadzący hotel w nadmorskim Veracruz. Za namową ojca dziewczyny oraz amerykańskiego konsula zgadza się pomóc w dochodzeniu. Śledztwo komplikują jednak jego niezamknięte sprawy z przeszłości, szczególnie konflikt z szefem policji, który cały czas depcze mu po piętach.

Carlos Treviño opuścił La Eternidad przed laty i nie sądził, że jeszcze kiedyś tam wróci.

Jego spokojne życie zostało jednak zakłócone przez wysłanników pewnego biznesmena, zdesperowanego ojca, którego córka została porwana. Zawieziony do La Eternidad mimo protestów, Treviño stanął przed wyborem: albo pomoże w odnalezieniu dziewczyny, albo jego bliscy poniosą poważne konsekwencje.

Były policjant nie ma wyjścia – rozpoczyna dochodzenie w mieście przeżartym przez korupcję i rządzonym przez gangi narkotykowe, gdzie szefem policji jest jego były przełożony i groźny wróg, Margarito. Śledząc kolejne tropy, Treviño napotyka różnych przedstawicieli kryminalnego półświatka z pobliskich miast.

Nie tylko on musi jednak uważać na niebezpiecznych ludzi. W tym samym czasie komendant Margarito próbuje wyrównać dawne porachunki, przygotowując się do emerytury i przyjazdu następcy, którym jest jego jedyny syn.

Solares brutalnie wrzuca czytelników prosto w świat, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym.

Ewa Dąbrowska, portalkryminalny.pl

Ostra, bezpośrednia i emocjonująca powieść – lektura obowiązkowa dla pragnących zbliżyć się do piekła, w które zmieniła się Zatoka Meksykańska (a także sam Meksyk).

Antonio Ortuño, recenzja Nie przysyłajcie kwiatów

Martín Solares (ur. 1970) – pisarz, rysownik i krytyk oraz wydawca, urodzony w Tampico, Tamaulipas (Meksyk). Ukończył studia iberyjskie i iberoamerykańskie na Sorbonie. Jego artykuły i reportaże publikowane były w wielu gazetach i czasopismach meksykańskich; laureat Literackiej Nagrody im. Efraína Huerty (1998) za opowiadanie El Planeta Cloralex oraz Literackiej Nagrody im. Juana de la Cabady (2008) za opowiadanie dziecięce Monstruos.

W Polsce ukazały się jego Czarne minuty (2015). Kryminał Nie przysyłajcie kwiatów to druga powieść.

Dodatkowe informacje

Data premiery 11-01-2017
Liczba stron 480
Wydawca W.A.B.
Autor Solares Martin
Format 123 x 194
ISBN 978-83-280-2722-0
Kategoria Wydawcy Kryminał, sensacja
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nie przysyłajcie kwiatów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames