Facebook Pixel

Pakiet: Naturalista/Powiększenie

Pakiet: Naturalista/Powiększenie
Autor: Mayne Andrew

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
42,00 zł
Special Price 33,60 zł

Opis

Pakiet "Naturalista" i "Powiększenie" Andrew Mayne'a.

"Naturalista"

Wciągająca mieszanka nauki, niedopowiedzeń i napięcia. Ta powieść cię wessie!

Profesor bioinformatyki Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Kiedy policja głowi się nad zagadką odnalezionego w ostępach Montany okaleczonego ciała, Theo zauważa coś, co stróże prawa przeoczyli. Coś nienaturalnego.

Wkrótce okazuje się, że ofiar jest więcej, a jedynym podejrzanym policji jest niedźwiedź grizzly lub… profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą swoją wiedzę i naukową skrupulatność, żeby znaleźć zabójcę. Czerpie z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, aby zlokalizować kolejne ciała. Czy okaże się tak samo sprytny jak drapieżnik, na którego poluje – zanim sam stanie się ofiarą?

Na dźwięk trzaskającej gałązki nastawiam uszu. Obracam się na pięcie i widzę pusty las. Wstrzymuję oddech, zastygam, czekam na ruch. Wiem, że spoglądam we właściwym kierunku. Jedynie nie widzę źródła odgłosu. Koncentruję się na miejscu, w którym dwa drzewa rosną w odległości metra, półtora od siebie – takim, jakich tu wiele.

Coś tam jest.

Uznaję, że najlepiej będzie powoli i ostrożnie się wycofać. Trzymając w gotowości gaz i nie spuszczając oka z punktu, który wziąłem na celownik, robię krok do tyłu. Potem kolejny. Coś trafia mnie w kostkę. Odruchowo szarpię nogą i upadam. Ląduję plecami na ziemi, tak że powietrze uchodzi mi z płuc, a głową uderzam o kamień. Obraz rozmywa się jak program w starym telewizorze. Robię, co mogę, żeby nie zemdleć. Słyszę dźwięk trzaskających gałązek. Coś biegnie przez las. Przemieszcza się w moją stronę…

Podnoszę dłoń, w której trzymam gaz pieprzowy, ale okazuje się pusta.

(fragment)

 

"Powiększenie"

Aby schwytać drapieżnika, musisz myśleć tak jak on. A żeby to zrobić – musisz odnaleźć go w sobie... Doktor Theo Cray powraca!

Życie Theo Craya po konfrontacji ze śmiertelnie niebezpiecznym mordercą nie wraca już na poprzednie tory. Karierę uniwersytecką zastąpiła praca dla amerykańskiego wywiadu, a dotychczasową anonimowość – medialny szum wokół jego osoby. Nie ma dnia, by ktoś nie prosił go o pomoc w poszukiwaniu zaginionych bliskich. Historia Williama Bostroma, zrozpaczonego ojca, którego syn zaginął dziewięć lat temu, na pozór nie różni się od innych. Craya jednak zaskakuje bierność policji w tej sprawie. Okazuje się też, że syn Bostroma to bynajmniej nie jedyny porwany chłopiec w okolicach Los Angeles. Czyżby kolejny zbrodniarz działał na peryferiach systemu? Theo Cray rusza jego tropem. Jednak czy jego naukowa wiedza i systemy komputerowe wystarczą, by zmierzyć się ze światem miejskich legend i mrocznych wierzeń?

Dodatkowe informacje

Data premiery 05-09-2018
Liczba stron 480
Tłumacz Jacek Żuławnik
Wydawca W.A.B.
Autor Mayne Andrew
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-7867-3
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pakiet: Naturalista/Powiększenie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames