Najważniejszy wrzesień świata

Najważniejszy wrzesień świata
Ocena
Ocen: 1
Autor: Marek Rabij

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 29,99 zł Oszczędzasz 10,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

Bez wątpienia to kawał świetnej roboty dziennikarskiej. Dobrze się czyta, nie nudzi a zebranych materiałów całe mnóstwo.
Marek Rabij (ze względu na barierę językową i środki bezpieczeństwa towarzyszy mu dwóch tłumaczy) zbiera materiały w obozach dla uchodźców. Obozach osób ocalałych z pogromu Rohingów. Masowe ludobójstwach w wioskach tej grupy etnicznej, położonych na granicy Birma - Bangladesz miały miejsce w 2017r. Jednak czasy całego konfliktu sięgają okresu XIXw. i wcześniej. Zresztą cała ta sytuacja geopolityczna jest również bardzo zrozumiale opisana w książce. Geneza konfliktu, podziały etniczne, podłoże religijne i inne autor zawarł w książce. 
Reportaż jest głównie oparty na relacjach świadków, osobach, które cudem przeżyły. Nic bardziej nie przemawia do czytelnika jak właśnie takie relacje. Naprawdę, o wielu rzeczach, o których przeczytałam, nie chciałabym wiedzieć. Jeżeli szacuje się, że zginęło tam ok. 25 tysięcy osób a okrucieństwo oprawców porównuje się do wydarzeń w Srebrnicy czy też zagłady Żydów w okresie II wojny światowej to możecie sobie wyobrazić w jakim tonie jest ta książka. Autor poświęca też dużo miejsca obecnej sytuacji ocalałych. O traumach dzieci, sytuacji materialnej, bytowej i wielu innych. Problem uchodztwa ma też swoje drugie dno. Ale kto zainteresowany, odsyłam do książki bo temat bardzo dyskusyjny. Świetnie, obiektywnie wszystko opisane. Polecam bardzo. Reportaż wzbogacają zdjęcia autorstwa Marka Rabija i Mateusza Gasińskiego.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 22.12.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Najważniejszy wrzesień świata

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames