Facebook Pixel

Mój ukochany wróg

Mój ukochany wróg
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
36,99 zł
Special Price 27,74 zł

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

"Mój ukochany wróg", książka Karoliny Głowackiej, felietonistki, reporterki i redaktorki, jest utkaną z pietyzmem siecią zależności. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, choć sfabularyzowana, pozostawia po sobie posmak reportażu. Tym co wysuwa się na pierwszy plan, jest doskonały warsztat autorki, który niewątpliwie wynika z lat praktyki pracy z felietonami dla WP Opinie. Razem z Katarzyną Troszczyńską napisała również trzy powieści: "Dwanaście życzeń", "Inną kobietę", "Zanim cię zapomnę".

„Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotyka psychopatę. W życiu psychopaty jest jednak wiele kobiet…” w ten sposób autorka wprowadza nas w historię swoich bohaterów. Podzielona na pięć części fabuła w perfekcyjny sposób przeplata się, dając złudzenie trójwymiarowości. Możliwość oceny sytuacji z perspektywy kilku bohaterek, pozwala na złożenie całości. Przynajmniej w założeniu, ponieważ mimo postawienia ostatniej kropki, temat nie został wyczerpany, a wiele pytań pozostało bez odpowiedzi.

Uważny czytelnik ma możliwość prześledzenia całego studium postępowania psychopaty, od osaczania, poprzez odrzucenie aż do nękania. Wprowadzania w poczucie winy. Cała historia przesycona jest emocjami, bo jak zauważa jedna z bohaterek „nie ma suchych faktów, nie ma sytuacji bez kontekstu, nie ma bezstronnego widza”. Jest obrazem braku moralności, wobec której, zarówno bohaterki, jak i czytelnicy są bezbronni.

Głowacka w przewrotny sposób bawi się postacią narratorki, w pierwszym odczuciu nadając jej cechy przewodniczki, osoby wtajemniczonej, która daje do zrozumienia, że historia została jej opowiedziana, by w kolejnych częściach odkryć, że jest nią jedna z bohaterek. Przełamuje ten schemat dodając blok będący dziennikiem innej z kobiet, by pełniej oddać rozmach manipulacji jakiej wszystkie zostają poddane. To właśnie postać narratorki jest klamrą spinającą całość.

Mnogość i złożoność wątków, wprowadza czytelnika w stan ciągłej czujności, bezsprzecznie wyczerpując elementy thrillera psychologicznego. Pozostawia również w stanie pewnego zawieszenia, dając odbiorcy możliwość wyciągnięcia własnych wniosków. Autorka wyplata sieć w którą wpadają nie tylko bohaterowie ale również czytelnicy.
Ocena
Recenzja wg Patrycja Żejmo / (Dodano 25.02.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mój ukochany wróg

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames