Mój ukochany wróg

Mój ukochany wróg

Dostępność: Dostępny

Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
36,99 zł
Cena aktualna na stronie: 27,74 zł Oszczędzasz 9,25 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,74 zł
- +
LUB

Opis

Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotka psychopatę. Psychopata spotyka jednak mnóstwo kobiet. Zwłaszcza jeśli na nie poluje. To dla niego proste. Zazwyczaj wygląda jak chłopak z sąsiedztwa – nie budzi żadnych podejrzeń. Jest dobrze ubrany, błyskotliwy, świetnie radzi sobie w życiu i ma wyjątkowy dar czarowania ludzi. Często zajmuje wysokie i ważne stanowisko – ma zdolności przywódcze, błyskawicznie podejmuje decyzje i ryzyko.

Tak przynajmniej prezentuje się z wierzchu. Ta historia pokazuje, co jest pod spodem.

Nika to młoda pełna ufności dziewczyna. Jonasz to przystojny pewny siebie mężczyzna. Kiedy się spotykają, wydaje się, że Nika spotkała prawdziwego księcia na białym koniu. Do czasu…

Zaskakująca i zagadkowa powieść – pełna niedomówień i tajemnic. Wzbudziła we mnie niepokój i skłoniła do reflksji nad tym, jak łatwo my – kobiety – możemy paść ofirą manipulatora. Polecam!
Magdalena Majcher
pisarka


Nie znam kobiety, która nie chciałaby odnaleźć w miłości odpowiedzi na swoje ukryte tęsknoty. Kiedy pozornie niemożliwe staje się możliwe i w naszym życiu pojawia się ktoś, kto – wydawałoby się – rozumie doskonale zarówno potrzeby naszej duszy, jak i ciała, wszystkie systemy ostrzegawcze przestają działać… Doskonale napisana książka, uświadamiająca nam, jak bezbronne jesteśmy, niezależnie od wieku, doświadczeń i wiedzy wobec niezaspokojonej potrzeby bycia kochaną.
Tatiana Mindewicz-Puacz
psychoterapeutka i publicystka

Dodatkowe informacje

Data premiery 11-03-2020
Liczba stron 384
Wydawca W.A.B.
Autor Karolina Głogowska
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-7397-5
Kategoria Wydawcy Literatura młodzieżowa
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

"Mój ukochany wróg", książka Karoliny Głowackiej, felietonistki, reporterki i redaktorki, jest utkaną z pietyzmem siecią zależności. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, choć sfabularyzowana, pozostawia po sobie posmak reportażu. Tym co wysuwa się na pierwszy plan, jest doskonały warsztat autorki, który niewątpliwie wynika z lat praktyki pracy z felietonami dla WP Opinie. Razem z Katarzyną Troszczyńską napisała również trzy powieści: "Dwanaście życzeń", "Inną kobietę", "Zanim cię zapomnę".

„Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotyka psychopatę. W życiu psychopaty jest jednak wiele kobiet…” w ten sposób autorka wprowadza nas w historię swoich bohaterów. Podzielona na pięć części fabuła w perfekcyjny sposób przeplata się, dając złudzenie trójwymiarowości. Możliwość oceny sytuacji z perspektywy kilku bohaterek, pozwala na złożenie całości. Przynajmniej w założeniu, ponieważ mimo postawienia ostatniej kropki, temat nie został wyczerpany, a wiele pytań pozostało bez odpowiedzi.

Uważny czytelnik ma możliwość prześledzenia całego studium postępowania psychopaty, od osaczania, poprzez odrzucenie aż do nękania. Wprowadzania w poczucie winy. Cała historia przesycona jest emocjami, bo jak zauważa jedna z bohaterek „nie ma suchych faktów, nie ma sytuacji bez kontekstu, nie ma bezstronnego widza”. Jest obrazem braku moralności, wobec której, zarówno bohaterki, jak i czytelnicy są bezbronni.

Głowacka w przewrotny sposób bawi się postacią narratorki, w pierwszym odczuciu nadając jej cechy przewodniczki, osoby wtajemniczonej, która daje do zrozumienia, że historia została jej opowiedziana, by w kolejnych częściach odkryć, że jest nią jedna z bohaterek. Przełamuje ten schemat dodając blok będący dziennikiem innej z kobiet, by pełniej oddać rozmach manipulacji jakiej wszystkie zostają poddane. To właśnie postać narratorki jest klamrą spinającą całość.

Mnogość i złożoność wątków, wprowadza czytelnika w stan ciągłej czujności, bezsprzecznie wyczerpując elementy thrillera psychologicznego. Pozostawia również w stanie pewnego zawieszenia, dając odbiorcy możliwość wyciągnięcia własnych wniosków. Autorka wyplata sieć w którą wpadają nie tylko bohaterowie ale również czytelnicy.
Ocena
Recenzja wg Patrycja Żejmo / (Dodano 25.02.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mój ukochany wróg

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames