Facebook Pixel

Mała zielarnia w Paryżu

Mała zielarnia w Paryżu

Dostępność: Produkt niedostępny

39,99 zł

Opis

"Mała zielarnia w Paryżu" to wspaniała opowieść o poszukiwaniu własnego ja, o miłości i utraconych pragnieniach, a także o rodzinnych relacjach i więzi między dwoma kobietami, które połączyły podobne doświadczenia. To historia o sile kobiet, które potrafią przetrwać nawet największą tragedię i wyjść z niej obronną ręką. To książka wyjątkowa i ciepła jak filiżanka ziołowej herbaty wypita o wschodzie słońca.

Dodatkowe informacje

Data premiery 02-06-2021
Liczba stron 464
Tłumacz Joanna Kluza
Wydawca W.A.B.
Autor Donatella Rizzati
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-6702-8
Kategoria Wydawcy Literatura piękna
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

“Mała zielarnia w Paryżu" autorstwa Donatelli Rizzati to piękna i wartościowa książka obyczajowa z romansem w tle. Przebaczenie, cierpienie i siła przyjaźni to główne aspekty tej książki. Ukazuje nam relacje międzyludzkie, wielowarstwowe i bardzo skomplikowane. Wstawki, które zawiera książka przedstawiają lecznicze właściwości roślin oraz kilka receptur na roślinne specyfiki. Pewnie są osoby, takie jak ja, które nie interesują się homeopatią, irydologią i ziołami, oraz które dzięki tej książce zapałają ciekawością i chęcią zagłębienia się w takie tematy. Najbardziej zainteresował mnie temat irydologii, czyli działu medycyny alternatywnej, zajmującej się oceną stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki. Zagłębiłam się w bardzo romantyczną historię, której akcja dzieje się na pięknych paryskich ulicach, które przedstawiła nam włoska autorka Donatella Rizzati.

Główną bohaterką, której towarzyszymy w tak ciężkim dla niej czasie, jest Viola. Kobieta straciła niedawno męża, ciężko jej uporać się z bólem po tym strasznym przeżyciu. Myśli, że nie uda jej się już poskładać jej życia, że rozsypało się jak domek z kart, lecz w końcu chce coś zmienić, przestać rozpaczać i wraca do Paryża. Paryż to miasto jej młodości, mieszkała w nim jako młoda dziewczyna, gdy studiowała naturopatię. Kilka lat temu na jej drodze stanęła Gisèle i jej piękna mała zielarnia Fleuret-Bourry. Tym razem Viola od razu kieruje swoje kroki do tejże zielarni. Nasza bohaterka nie spodziewała się, że jej życie się po raz kolejny odmieni, a już na pewno nie śniła o miłości i pogodzeniu się ze stratą ukochanego męża.

Tak rzadko sięgam po obyczajowe książki, że nie znam się na nich tak dobrze jak na np. Fantastyce, nie otrzymujemy w niej wartkiej akcji, lecz romantyzm wylewający się z każdej strony. Historia nie była lekka, lecz na pewno przyjemna, dodajmy do tego dużą ilość romantyzmu, który wylewa się praktycznie z każdej strony i mamy książkę, która na pewno zapadnie w naszej pamięci. Muszę przyznać, że autorka w bardzo przemyślany sposób operuje piórem, niejednokrotnie ocierałam łzę spływającą mi po policzku, oraz często spotykałam się na tym, że uśmiech nie schodzi mi z ust. Muszę dodać, że w moim przypadku nie było tak bardzo cukierkowo podczas czytania, w większości książka była przewidywalna, niekiedy aż nad to. Niejednokrotnie też spotykałam się z momentami nudy, zbyt szczegółowych opisów bądź powtarzających się informacji. Moja ocena oscyluje tak nisko z powodu braku ekscytacji, braku zatopienia się w niech i ogromnego braku lektury, którą czytałabym bez tchu. Zakończenie było czymś, co trochę podreperowało książkę w moich oczach. Mogę polecić “Małą zielarnię w Paryżu” miłośnikom tego pięknego miasta oraz osobom, które są zafascynowane tematem irydologii, bądź naturopatii. Za możliwość zapoznania się z tą bardzo pouczającą historią i tak bardzo zapadającą w pamięci, dziękuję wydawnictwu WAB.
Ocena
Recenzja wg nastka_diy_book / (Dodano 26.06.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mała zielarnia w Paryżu

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames