Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Literatura obyczajowa

W kategorii literatura obyczajowa znajdują się książki, które opowiadają o codziennym życiu zwykłych ludzi. Jest to gatunek, który przedstawia losy różnych bohaterów bądź rodzin, skupiając się na ich pracy, związkach, przyjaźniach, chorobach i innych problemach. Książki obyczajowe przedstawiają świat z uwzględnieniem kultury danego regionu, rodzinnych tradycji oraz czasów historycznych, w których żyje główny bohater. Dzięki temu bohaterowie powieści obyczajowych są tacy jak czytelnicy, a śledzenie ich losów szybko wciąga.

Czym jest literatura obyczajowa?

Czym charakteryzuje się literatura obyczajowa? Co to takiego? Powieści obyczajowe opowiadają o historiach dotyczących zwykłych ludzi. Nie ma w nich fantastycznych stworzeń i suchych faktów. Gatunek jest pełen emocji, codziennych trosk i wątków, z którymi utożsamiają się czytelnicy. Każda historia przedstawia wydarzenia, które są podobne do prawdziwych zdarzeń. Podobnie jest z postaciami, jednak opisane przez autora historie są wytworem wyobraźni pisarza.

Książki obyczajowe – które tytuły warto znać?

Literatura obyczajowa to szereg powieści noszących miano kultowych. Lista tytułów wartych poznania jest długa i obejmuje książki, które opisują wielkie miłości i ludzkie dramaty, życie na dawnej wsi lub dzieje kolejnych pokoleń jednej rodziny. Powieści ukazują codzienne sprawy. Ich bohaterowie to ludzie z krwi i kości: z wadami i zaletami, mający swoje nawyki, upodobania i emocje. Powieść obyczajowa z wydawnictwa W.A.B. opowiada np. o kobietach, które zrezygnowały z pracy w korporacji i wyjechały na wieś, by żyć w spokoju, bądź o rodzinach, w których uzależnienia i tajemnice prowadzą do tragedii. Wysoka dostępność książek sprawia, że wśród tytułów obyczajowych czytelnik bez trudu znajdzie tematy, które go interesują.

Najpopularniejsze serie powieści obyczajowych

Jakie powieści z gatunku literatury obyczajowej warto kupić? Które serie poleca sklep z książkami? Serie, na które warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim sagi takie jak „Sycylijskie lwy” Stefanii Auci. Opowieść o życiu rodziny na przestrzeni lat i wieków sprawia, że historia wciąga i pozwala utożsamić się z wieloma bohaterami na różnych etapach ich życia. Dzięki temu kolejne tomy nie nudzą czytelnika i zachęcają do poznawania dalszych losów ulubionych bohaterów. Rodzinne sagi tworzą zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy, dlatego czytelnicy mogą poznać życie codzienne w różnych stronach świata od dawnych lat aż do współczesności.

Klasyka gatunku – których autorów warto przeczytać?

Książki obyczajowe to szereg kultowych tytułów, należących do klasyki gatunku. Wśród nich znajdują się opowieści o rudowłosej Ani z Zielonego Wzgórza autorstwa Lucy Maud Montgomery. Historia o rezolutnej dziewczynce, którą adoptowało starsze rodzeństwo, to jedna z najważniejszych lektur szkolnych. Sięgają po nią kolejne pokolenia dzieci, które uwielbiają czytać o życiu swoich rówieśników i ich często zabawnych perypetiach.

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 1

 • Praca zbiorowa Gorąca Gwiazdka
  Książka

  Gorąca Gwiazdka

  Praca zbiorowa
  Dostępne warianty: Opis: Co może bardziej rozgrzać atmosferę świąt niż kilka opowieści z pieprzykiem? Zwłaszcza autorstwa popularnych autorek polskich powieści erotycznych. Świetnie znane czytelnikom i początkujące autorki piszą własną wersję wymarzonych gwiazdek. Będzie wzruszająco, namiętnie, niebo zadrży od przeżywanych orgazmów, a i łza się w oku zakręci od wymarzonych kochanków, których los zsyła w prezencie od Mikołaja.
  16,00 zł
  39,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 16,00 zł

Ustaw kierunek rosnący

Produkty: 1