Wydawnictwo W.A.B. Wydawnictwo Wilga Wydawnictwo Wilga play Wydawnictwo FoxGames Wydawnictwo Uroboros Wydawnictwo Buchmann

Darmowa przesyłka od 100zł!

Książki romanse, erotyka

Książki erotyczne przenoszą czytelników w świat męskich i damskich fantazji oraz nieposkromionych namiętności. Odrzucają wstyd i różne ramy, odkrywając przed odbiorcami świat, którego często nie znali. Niegrzeczne książki pobudzają wyobraźnię i jednocześnie pozwalają znaleźć w sobie odwagę, by spełnić własne pragnienia. Sięgają po nie kobiety i mężczyźni w każdym wieku, niekiedy w ukryciu, innym razem dumnie prezentując książkę w dłoni. Powieści erotyczne przynoszą rozrywkę, która intensywnie oddziałuje na zmysły i wyobraźnię.

Literatura erotyczna – główne cechy

Historia erotyków sięga starożytności, jednak współczesne powieści o miłości duchowej i cielesnej nawiązują do dawnych dzieł w znikomym stopniu. Odrzucenie tabu i skupienie się na opisie aktu płciowego sprawiło, że współczesne książki erotyczne to opowieści, które czyta się z wypiekami na twarzy. Książki o tematyce erotycznej akcentują zarówno miłość fizyczną, jak i duchową, opisując towarzyszące jej emocje pozytywne i negatywne. Autorzy zachwycają się kobiecą urodą oraz męskim, atrakcyjnym ciałem. Zwracają uwagę na ich piękno, reakcje na wzajemny dotyk i bliskość.

W literaturze erotycznej główna bohaterka lub główny bohater odkrywają swoją seksualność i czerpią z niej przyjemność. Twórcy nie boją się pokazywać, że młoda dziewczyna uczy się własnej cielesności, bądź że mężczyzna dokonuje licznych podbojów. Literatura erotyczna to książki, w których można przeczytać o fantazjach bohaterów, a także o aktach, w których sami uczestniczyli. Książki mogą skupiać się zarówno na samej erotyce, jak i mieć rozbudowane wątki erotyczne, stanowiące uzupełnienie całej treści. Wątki erotyczne ma w sobie zarówno literatura obyczajowa, jak i psychologiczna, horrory lub thrillery.

Książki z wątkiem erotycznym nie są wulgarne i niestosowne. Wśród nich znajduje się wiele tytułów, które przedstawiają miłość fizyczną w sposób subtelny, delikatny i pobudzający zmysły. Fizyczność i pożądanie oraz namiętność i hołubienie ciała idą ze sobą w parze, dlatego wydawnictwo kobiece ma w swojej ofercie liczne pozycje erotyczne. Kobiety mogą je kupić w najniższej cenie, by poznać fantazje innych osób i odkryć swoje własne potrzeby.

Książki z wątkiem erotycznym, które warto znać

Sięgając po książki erotyczne, warto wybierać zarówno dzieła znane i cenione, które powstały kilkadziesiąt lat wcześniej, jak i najnowsze tytuły o tej tematyce. Przekrój powieści i poezji erotycznej z różnych epok pozwala poznać zmieniające się spojrzenie na ludzką seksualność i stosunek autorów do namiętności oraz pożądania na przestrzeni wielu dekad. Najnowsze książki z wydawnictwa W.A.B z szybkim czasem wysyłki zapewniają dostęp do nowych tytułów od razu po ich pojawieniu się w sprzedaży.

Książki erotyczne, które warto znać, to dzieła tworzone przez polskich i zagranicznych twórców. Na uwagę zasługują pozycje poruszające wątki psychologiczne i ukazujące skomplikowane wnętrze bohaterów poszukujących miłości oraz odkrywających namiętność. Literatura erotyczna tego typu nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale pozostawia pole do refleksji nad postępowaniem bohaterów przyjmujących kontrowersyjne postawy.

Książki erotyczne – polecani autorzy

Literatura erotyczna to szeroka kategoria, w której można znaleźć książki erotyczne autorstwa m.in. Katarzyny Mak. Napisana przez nią lekka seria erotyków zapewnia rozrywkę na długie wieczory. K.A. Figaro, czyli Katarzyna Grochowska, stworzyła z kolei serię powieści, w których wielka namiętność prowadzi do zdrady.

Romanse

Miłość i jej blaski oraz cienie od tysięcy lat inspirowały twórców. Emocje towarzyszące zakochanym przyczyniły się do powstawania dzieł starożytnych, średniowiecznych oraz późniejszych. Nie inaczej jest obecnie – miłość wciąż stanowi jeden z najważniejszych wątków w literaturze. Kategoria romans obejmuje książki, które pokazują, że bez miłości nie da się żyć. Przedstawiają miłość szczęśliwą i nieszczęśliwą, nie tylko w nastoletnim wieku, ale i pomiędzy dojrzałymi osobami, które z miłości postanowiły zmienić całe swoje dotychczasowe życie.

Powieści romantyczne – które tytuły należy znać?

Romanse obejmują książki kultowe, które trafiły do kanonu literatury pięknej, ale nie tylko. Wśród tytułów należących do tego gatunku można znaleźć wiele nowości, które przenoszą czytelnika do czasów współczesnych i pokazują, z jakimi trudnościami zmagają się współcześni kochankowie. Na uwagę zasługują w szczególności książki romanse, które łamią kulturowe tabu i pokazują, że miłość nie zna granic. Fabuła skupiona na uczuciu dojrzałej kobiety i młodszego mężczyzny pozwala inaczej spojrzeć na miłość, by przekonać się, że nie ma w niej nic złego, nawet pomimo różnicy wieku. Podobnie jest w przypadku miłości pomiędzy osobami tej samej płci. Książka romans pokazuje czytelnikowi, z czym zmagają się zakochani w sobie mężczyźni lub kobiety. Bohaterowie chcą jedynie kochać i żyć szczęśliwie, choć ich związek nie zawsze spotyka się z akceptacją.

Jakie inne powieści romantyczne warto znać? Romans wbrew pozorom to nie tylko literatura kobieca. Do czytelników należą głównie panie, lecz panowie również znajdą coś dla siebie w tej kategorii. Książka opowiadająca o żołnierzu powracającym z misji na prowincję, by leczyć powojenny stres, pokazuje, że miłość można spotkać zawsze, nawet gdy okoliczności wydają się temu nie sprzyjać. Panowie mogą sięgnąć również po romanse z wątkami erotycznymi, by przekonać się, o czym fantazjują kobiety i jakiej miłości fizycznej pragną.

Najpopularniejsi autorzy książek romantycznych

Wielka miłość inspirowała i nadal inspiruje setki autorów z całego świata. Mnogość książek o miłości sprawia, że czasami trudno wybrać spośród nich jeden tytuł dla siebie. Które książki są najpopularniejsze? Na których autorów romansów warto zwrócić uwagę i kupić ich bestsellery? Do poczytnych autorów należy m.in. Tomasz Betcher. Jego powieść „Żołnierskie serce” pokazuje, że na miłość zasługuje nawet żołnierz ze zranioną duszą i trudnym charakterem. Kulturowe tabu o miłości między dojrzałą kobietą a młodym, przystojnym zielarzem łamie z kolei w powieści „Szeptun”. Betcher to pedagog i socjoterapetua, który doskonale wczuwa się w uczucia wykreowanych postaci. Dzięki temu tworzy bohaterów z krwi i kości, których można kochać lub nienawidzić od pierwszych stron powieści.

Alison Cochrun z kolei przybliża czytelnikom miłość queerową. Opisuje m.in. historię dziewczyny, która staje przed wyborem: małżeństwo z rozsądku z mężczyzną lub miłość do kobiety. Autorka przedstawia trudne tematy w lekkiej, przystępnej formie, wplatając w opowieść wątki humorystyczne. Do grona najlepszych autorów należy też Vladimir Nabokov, który nie boi się pokazać w swojej powieści miłości pomiędzy kuzynem a kuzynką. Zakup jego książek to nie tylko okazja do poznania nowego romansu, ale i szansa na przeczytanie dzieła pełnego zgrabnych gierek słownych, aluzji do sztuki i literatury oraz wielowymiarowego humoru.

Czym charakteryzuje się dobry romans?

Książki romantyczne to znacznie więcej niż płytkie historyjki o zakochaniu, pożądaniu i zazdrości. Wzruszające powieści pokazują, że miłość to całe spektrum uczuć, nierzadko ze sobą sprzecznych. Wybierając książki o miłości, warto stawiać na tytuły, które ukazują wiele rodzajów miłości i skupiają się na uczuciach, które w różnych momentach towarzyszą bohaterom. Wielka miłość to bowiem zarówno szczęście, pożądanie i namiętność, jak i zazdrość, smutek z rozstania i tęsknota. Im więcej wymiarów miłości pokazuje romans, tym większa jest jego wartość dla czytelnika.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.