Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży
Autor: Brandon Mull

Dostępność: Produkt niedostępny

Przeczytaj fragment
Sugerowana cena detaliczna:
49,99 zł
Cena aktualna na stronie: 34,99 zł Oszczędzasz 15,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,99 zł

Opis

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru.

Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat w Baśnioborze. Zanim satyrowie i wróżki zaczęli baraszkować w Nowym Świecie – zanim zebrała się Smocza Straż, aby stawić czoło smokom – w odległym królestwie nieoczekiwany bohater rozpoczął niezwykłą misję. Oto ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.

W pradawnych czasach smoki śmiertelnie zagrażały reszcie magicznego świata. Podczas smoczej wojny grupa specjalnie wyszkolonych zabójców smoków zwarła szyki, aby wspólnie stawić czoło napaści. Nazwali się Smoczą Strażą i zdołali zamknąć większość smoków w azylach. Legenda Zabójcy Smoków to ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków, który stanął do walki. Jak mówi podanie, potężne potwory terroryzowały królestwo Selony ze wszystkich stron. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii – groźnego yeti, bezlitosnego wampira, ohydnej gorgony i zabójczego feniksa – odpowiedział niespodziewany bohater imieniem Konrad, syn szewca. Największym zagrożeniem dla Selony okazał się jednak Smok, a zmierzenie się z tak straszliwym przeciwnikiem wymagało od Konrada pełni sprytu i doświadczenia.

Legenda Zabójcy Smoków zawiera niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony i piękne kolorowe ilustracje. Wielbiciele fantasy pokochają tę historię o odwadze, przeznaczeniu i magii.

Brandon Mull to uznany na całym świecie autor powieści dla młodzieży. Mieszka w amerykańskim stanie Utah z czwórką dzieci i psem o imieniu Buffy Postrach Wampirów. Uwielbia spotkania ze swoimi czytelnikami – lubi słuchać o doświadczeniach, jakie mają oni z jego książkami.

Dodatkowe informacje

Data premiery 09-11-2022
Liczba stron 96
Seria smocza straż
Wydawca Wilga
Autor Brandon Mull
Format 205 x 280
ISBN 978-83-280-9358-4
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 2

Konrad jest synem szewca z Selony. Kiedy król ogłosił, że poszukuje śmiałka, który zgładzi smoki zamieszkujące bagna, on jako jedyny się zgłosił. Jak wyglądała jego wyprawa? Jak potoczyły się Konrada? Czy mu się udało? Dlaczego postanowił się zgłosić?

Książka jest dodatkiem do serii Smocza Straż. Historia, jaką w niej znajdziemy dzieje się tak jakby przed tym, o czym poczytamy w serii. Według nas jest ciekawa, wciągająca, pełna magicznych, momentami dość zaskakujących zdarzeń.

Znajdziemy w niej również niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony.

Głównym bohaterem jest młody, bardzo odważny Konrad. To postać ciekawa, dająca się lubić.

Wizualnie książka jest śliczna. Ilustracje duże, wręcz zachwycające. Zdecydowanie są jej wielką zaletą.

„Legenda zabójcy smoków” to książka, która będzie wspaniałym prezentem dla wszystkich fanów serii Smocza Straż. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA
Ocena
Recenzja wg Mama, żona - KOBIETA / (Dodano 04.12.2022)
„(…) gdy potrzeba bohatera, każda szansa jest lepsza niż żadna”.

To ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.
Potężne potwory terroryzowały królestwo Selony. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii – ohydnej gorgony żyjącej na południu, groźnego yeti żyjącego na północy, bezlitosnego wampira żyjącego na wschodzie i zabójczego feniksa żyjącego na zachodzie – odpowiedział syn szewca – Konrad. Chłopiec kolejno pokonywał stworzenia i otrzymywał, za każdym razem, nagrodę. Jaką? Dowiecie się, gdy przeczytacie legendy.
Największym zagrożeniem dla królestwa okazał się Kula Bakar – Smok. Zmierzenie się z nim wymagało od Legendnika sprytu i doświadczenia. Czy bohaterowi uda się wyjść zwycięsko z tej potyczki?

Jeszcze nie czytałam serii „Baśniobór” i „Smoczej straży”, ale znam twórczość Brandona Mulla.
Nie uważam, żeby przeczytanie tego dodatku miało zły wpływ na odbiór serii, a wręcz odwrotnie.
Bardzo lubię legendy. One mówią o odwadze, przeznaczeniu i magii. Te pokazują również mądrość, która wypływa z Lilianny, zrozumienie dla prawdy i szczerości oraz wiarę w osobę najbliższą i wsparcie dla niej.
Piąta legenda jest jak morał oraz klamra, która spina cztery wcześniejsze podania. Wyjaśnia je i sprawia, że czytelnik może pomyśleć, iż opisane historie wydarzyły się naprawdę.

Książka jest pięknie wydana. Złocenia dają wrażenie starej księgi, co idealnie łączy się z legendami.
Zawiera ona również szczegółową mapę Selony i niepublikowany dotąd, ilustrowany spis zabójców smoków, które zapewne będą pomocne czytelnikowi, kiedy będzie chciał zagłębić się w serie: „Baśniobór” i „Smocza straż”.

Polecam wszystkim te pięknie opisane legendy okraszone ślicznymi ilustracjami.
Ocena
Recenzja wg books.are_mypassion / (Dodano 11.11.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames