Brakuje Ci książkowych wrażeń? Wydawnictwo W.A.B. to jedno z najbardziej cenionych marek wydawniczych w Polsce, które od lat cieszy się dużym uznaniem wśród czytelników. Nasza oferta zawiera przede wszystkim wysokiej jakości książki, w których odnajdą się zarówno miłośnicy literatury pięknej, jak i popularnej.
Publikujemy dzieła autorów światowej sławy, takich jak Milan Kundera, Vladimir Nabokov czy Michel Houellebecq, którzy przyciągają przede wszystkim wysokim artystycznym kunsztem. Oprócz klasyków zakupisz tu znane romanse, erotyki, dzieła z gatunku literatury obyczajowej czy poradniki. Wybierz coś dla siebie!
Najpopularniejsze książki do wydawnictwa W.A.B.
Dbamy o to, aby każdy polski czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie. Książki W.A.B. to zarówno propozycje od popularnych, światowych artystów, jak i polskich, mniej znanych autorów, którym również warto dać szansę. Polecamy zwłaszcza powieści Jojo Moyes, Colleen Hoover, Sarah J. Maas czy Marty Kisiel, które są mistrzyniami swoich gatunków. Sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania!
Opis:
Napisana pod koniec dwudziestego wieku, jedna z pierwszych powieści o traumie potomków ocalałych z Zagłady. Zyta Rudzka buduje opowieść z dwóch języków: przypowieści i intymnego przeżycia. Odsłania niewydolność pamięci zbiorowej wobec jednostkowego cierpienia i to, że historia w liczbie pojedynczej ma wiele do powiedzenia o wspólnocie.
"Mykwa" to także zapis dojrzewania w komunistycznym kraju i konfrontacja z miłością, która choć niepiękna, oczyszcza.
"Historia Belli i Elżbiety. Z ich żydowskiego świata został tylko antysemityzm. Jest jeszcze Franciszka, babka z rozdania losu, ta, która uratowała. To portret potrójny, ale każda z nich jest osobna” Zyta Rudzka
Opis:
Pierwszy polski reportaż szeroko opisujący internetową społeczność inceli i przegrywów. Bohaterów tej książki łączy przekonanie, że są zbyt mało atrakcyjni, by mieć szanse na znalezienie partnerki. Niektórzy dobiegają trzydziestki i nigdy nie byli na randce, o seksie nie wspominając. Są samotni i wściekli – na siebie, kobiety, społeczeństwo. Albo rodziców, którzy „przekazali im wadliwe geny”. Autorki spędziły dwa lata na rozmowach z chłopakami żyjącymi w „mimowolnym celibacie”, wierzącymi, że „przegrali w życie”. Poznały ich poglądy, ale też bardzo osobiste, zwykle smutne historie.
Opis:
Kontynuacja poruszającego i rozgrzewającego serce "Klubu Smutnych Duchów” narysowanego wspaniałą kreską Lize Meddings.
"Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której każdy, kto czuje się smutny lub samotny, mógłby przyjść i poczuć się... no cóż, nie tak samotnie. Witamy ... w Klubie Smutnych Duchów!”
Dwa samotne duchy, które spotkały się na imprezie (na której oba czuły się… no, nie najlepiej) założyły Klub Samotnych Duchów – tajne stowarzyszenie dla niespokojnych i samotnych, klub dla wszystkich osób, które myślą, że nigdzie nie ma dla nich miejsca.
W "Klubie Smutnych Duchów 3” – trzecim tomie tej wspaniałej i pełnej wsparcia serii powieści graficznych – Duchy muszą zmierzyć się z zawiłościami związanymi z otwarciem swojej społeczności oraz swoich serc na nowe duchy członkowskie.
Książki Lize Meddings to narysowane piękną kreską powieści graficzne z przejmującą narracją i bohaterami, w których łatwo odnaleźć samych siebie. Dla wszystkich, którzy pokochali "Heartstoppera”. Ale przede wszystkim dla każdej osoby, która kiedykolwiek czuła się niewidzialna lub niezrozumiana.
Opis:
Laureatka Choix Goncourt Prize i Elle readers' Prize.
Niezwykle szczera i poruszająca powieść, nazywana jedną z najlepszych książek ostatnich lat we Francji.
W skrzynce pocztowej matki Anny Berest znalazła się dziwna pocztówka. Nie była podpisana. Zdjęcie opery paryskiej Garniera, a na odwrocie imiona dziadków jej matki oraz jej ciotki i wujka, którzy zginęli w Auschwitz w 1942 roku. Autorka postanowiła dowiedzieć się, kto ją przysłał. Wynajęła prywatnego detektywa i kryminologa, przepytała mieszkańców wioski, w której zatrzymano jej przodków. Udało jej się odtworzyć epopeję rodziny Rabinowiczów: ucieczkę z Rosji, przeprowadzkę na Łotwę, a potem do Palestyny, osiedlenie w Paryżu i tragiczne wojenne losy. I udało się wreszcie odkryć, kto był nadawcą dziwnej pocztówki…
„Pocztówka” to zarówno powieść detektywistyczna, saga rodzinna, jak i próba zrozumienia własnej tożsamości.
„Czy jedna pocztówka może odmienić życie? Uzdrowić je? Tylko jeśli adresat zada sobie trud zrozumienia ukrytej w niej tajemnicy, do której kluczem są imiona. „Pocztówka” to niezwykle poruszająca książka, od której nie sposób się oderwać. Zabiera w podróż przez czas, przestrzeń, wspomnienia i transgeneracyjne traumy” Sabina Jakubowska, autorka nominowanej do nagrody Nike powieści „Akuszerki”
„Próbując wyjaśnić tajemnicę pocztówki, Anne Berest odkrywa rodzinną historię naznaczoną przez Zagładę”
LaCroix
"Zaczynając od tajemniczej pocztówki, Anne Berest odtworzyła historię przodków zamordowanych w czasie wojny. Powieść, owoc śledztwa przeprowadzonego wspólnie z matką, jest głęboka i osobista. To prawdziwe wydarzenie literackie”
Elle
„W Pocztówce Anne Berest zdaje relację z poszukiwań, w której elementy thrillera łączą się z rekwiem dla przodków”
LePoint
Opis:
Bestsellerowa seria Jakuba Szamałka, która sprzedała się w ponad 160 tys. egzemplarzy!
Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma jednak podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Młoda, niedoświadczona dziewczyna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Szybko przekonuje się, że prawda o śmierci telewizyjnego gwiazdora jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W świecie, w którym rządzą technologie, nic nie jest bowiem takie, jak być powinno...
"Miałem tylko zajrzeć i nie odpuściłem do rana. Bardzo polubiłem Julitę Wójcicką. Dawno nie było tak fajnej bohaterki sensacji."
Marcin Meller
"Mocny, wciągający thriller, po którym trudno się otrząsnąć. Zapamiętajcie to nazwisko! Jakub Szamałek jest jednym z najinteligentniejszych pisarzy młodego pokolenia."
Vincent V. Severski
Opis:
Liryczny i szczery portret dwóch pracujących kobiet.
Pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku María przybywa za pracą z Kordoby do Madrytu. Kilkadziesiąt lat później Alicia pokonuje tę samą drogę, choć z zupełnie innych przyczyn. Co łączy te kobiety? Co je dzieli? Co mają, a co straciły?
Czy człowiek byłby kimś innym, gdyby urodził się w innym miejscu, innym czasie, innym ciele? Jakie znaczenie ma w życiu rodzina? Jaką rolę odgrywają środki finansowe?Co się stanie, kiedy matka postanowi nie opiekować się córką, a co kiedy córka zdecyduje nie opiekować się matką?Cuda to opowieść o kobiecej trosce, odpowiedzialności i oczekiwaniach. To także opowieść o tym, jak definiują nas pieniądze, których nie mamy. To wreszcie podróż przez ostatnie kilkadziesiąt lat historii Hiszpanii, od upadku dyktatury po wybuch feminizmu, opowiedzianej z perspektywy peryferii wielkiego miasta, głosami – i ciałami – tych, które nie mogą demonstrować swoich przekonań, gdyż muszą pracować, aby związać koniec z końcem.
Opis:
Penny i Tate zawsze miały trochę na pieńku. Z kolei ich matki są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy matka Penny decyduje się zostać dawczynią wątroby dla mamy Tate, relacja córek przechodzi w kolejną fazę.
Penny i Tate zawierają pakt: będą grać do jednej bramki. Postarają się nie tworzyć dram i wspierać matki w tym trudnym czasie. To wszystko prowadzi do jednego. Do tego, że dziewczyny prawie się całują. A potem znowu. I jeszcze raz… prawie.
Ale kiedy prawie zamienia się w mam na sobie twój błyszczyk, Penny i Tate nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z rzeczywistością.
I za każdym razem ignorują ten „prawie” pocałunek. Każdy z kolejnych sześciu.
Sześć zabawnych faktów o Penny i Tate:
1. Znają się od zawsze.
2. Ich mamy się przyjaźnią
3. Penny i Tate zdecydowanie nie przyjaźnią się.
4. A jednak wciąż prawie się całują.
5. Nie rozmawiają o tym.
6. Z powodu mam wkrótce zamieszkają razem.
Opis:
Autor bestsellerowych kryminałów – między innymi Wiatru, najlepszego polskiego kryminału 2021 roku wg „Książek. Magazynu do czytania” – powraca z kolejną świetną powieścią. Mija dwanaście lat od kiedy rodzeństwo Ania i Marcin Piotrowscy stracili rodziców. Brutalne morderstwo rozegrało się nocą, w ich własnym domu, a dzieci trafiły do prowadzonego przez zakonnice domu dziecka. Policji nie udało się ustalić sprawcy bestialskiego czynu. Ania i Marcin po latach szukają więc sprawiedliwości tam, gdzie inni jej dla nich nie znaleźli. Jednak rodzinne tajemnice są bardziej niebezpieczne niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Jak trafnie rozpoznawać emocje? Jakie sygnały pochodzące z ciała wiążą się z konkretnymi uczuciami? Co może nam dać precyzyjne nazywanie emocji?Wyjątkowy poradnik psychologiczny, będący przewodnikiem po dwudziestu ważnych emocjach, których doświadczamy w swoim życiu.Autorka nie tylko tłumaczy, czym są emocje i dlaczego są one tak istotne, ale przede wszystkim pokazuje, co się dzieje, kiedy ich nie dostrzegamy, nie wyrażamy lub je tłumimy.Książce towarzyszy część ćwiczeniowa, pozwalająca zrozumieć, jak zauważać emocje w ciele, jak praktykować uważność i pracować nad słownikiem emocji.Przewodnik po emocjach wskazuje narzędzia do nawigowania po emocjach i pomaga w ich odkrywaniu – także w sobie.
Poradnik ilustrują grafiki znakomitej Mary Zalewskiej.Emocje są z nami od pierwszego dnia życia i towarzyszą nam do tego ostatniego. Z jednej strony pojawiają się w głowie i ciele zupełnie niepostrzeżenie, z drugiej – jesteśmy w stanie nauczyć się tego, aby nie przejmowały kontroli nad naszym zachowaniem i samopoczuciem."Przewodnik…" w przystępny, bardzo ciekawy sposób wprowadza czytelnika w świat emocji oraz przedstawia wiele procesów i zależności. Znalazły się w nim też niezwykle pomocne wskazówki do pracy własnej – do zadbania o siebie w sposób całościowy.DR JOANNA PODGÓRSKA, neurochemiczka
Opis:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o fascynacji, która przerodziła się w obsesję i zakończyła zbrodnią, niszcząc na zawsze życie wielu osób.
Lata dziewięćdziesiąte. Do redakcji lokalnej gazety wpada wzburzony mężczyzna i żąda od jednej z dziennikarek, aby skontaktowała go z Agatą Szklarską – Miss Polski, która po latach spędzonych za oceanem wróciła właśnie do kraju. Darek koniecznie musi się z nią spotkać. Już od dawna czekał na dobrą okazję, żeby powiedzieć jej coś bardzo ważnego. Teraz wreszcie nadszedł odpowiedni moment…
Wciągająca i przerażająca. Po tej lekturze słowo „miłość” nabiera nowego znaczenia. Życie napisało nieprawdopodobną historię. Magdalena Majcher wybornie przelała ją na papier. Polecam! – MAX CZORNYJ
Akcja tej książki sięga czasów, gdy pojęcie stalkingu nie funkcjonowało w polskim kodeksie karnym. Ta historia jest tym straszniejsza, że i obecnie może się przydarzyć każdej z nas. – MAGDALENA MAJCHER
Magdalena Majcher (ur. 1990), autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Debiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia książek, między innymi opartą na prawdziwej historii Mocną więź (W.A.B. 2021), Obcą kobietę (W.A.B. 2021) o sile miłości matki, popularny cykl Wszystkie pory uczuć oraz wielopokoleniową Sagę nadmorską (Wydawnictwo Pascal), a także Małe zbrodnie (W.A.B. 2022), powieść z gatunku true crime.
Opis:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o fascynacji, która przerodziła się w obsesję i zakończyła zbrodnią, niszcząc na zawsze życie wielu osób.
Lata dziewięćdziesiąte. Do redakcji lokalnej gazety wpada wzburzony mężczyzna i żąda od jednej z dziennikarek, aby skontaktowała go z Agatą Szklarską – Miss Polski, która po latach spędzonych za oceanem wróciła właśnie do kraju. Darek koniecznie musi się z nią spotkać. Już od dawna czekał na dobrą okazję, żeby powiedzieć jej coś bardzo ważnego. Teraz wreszcie nadszedł odpowiedni moment…
Wciągająca i przerażająca. Po tej lekturze słowo „miłość” nabiera nowego znaczenia. Życie napisało nieprawdopodobną historię. Magdalena Majcher wybornie przelała ją na papier. Polecam! – MAX CZORNYJ
Akcja tej książki sięga czasów, gdy pojęcie stalkingu nie funkcjonowało w polskim kodeksie karnym. Ta historia jest tym straszniejsza, że i obecnie może się przydarzyć każdej z nas. – MAGDALENA MAJCHER
Magdalena Majcher (ur. 1990), autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Debiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia książek, między innymi opartą na prawdziwej historii Mocną więź (W.A.B. 2021), Obcą kobietę (W.A.B. 2021) o sile miłości matki, popularny cykl Wszystkie pory uczuć oraz wielopokoleniową Sagę nadmorską (Wydawnictwo Pascal), a także Małe zbrodnie (W.A.B. 2022), powieść z gatunku true crime.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (MOBI, EPUB)Opis:
Laureat Paszportu Polityki 2022.
Gdynia obiecana to opowieść o mieście tworzonym od podstaw, gdzie można było zacząć z „z czystą hipoteką: przezwyciężyć różnice między zaborami, pokonać zacofanie, uciec od narodowych przywar, od wiejskiej nędzy i wielkomiejskiego bezrobocia, zostawić w tyle waśnie etniczne i konflikty klasowe, uniknąć urbanistycznych błędów i historycznych ograniczeń krępujących rozwój innych miast. Tu nowe pokolenie uczyło się nowych umiejętności i zawodów związanych z morzem i międzynarodowym handlem. Tu, niczym w laboratorium, mogła powstać nieobciążona żadną złą ani dobrą tradycją nowoczesna polska miejskość oraz morska polskość. Tu Polska miała uciec do przodu, z wieku dziewiętnastego w dwudziesty. Problem w tym, że w tę podróż zabrała samą siebie”.
Kolejna doskonała książka Grzegorza Piątka. Historia rozwoju miasta wciąga jak najlepszy kryminał, a jednocześnie napawa czytelnika optymizmem – jeżeli tak wspaniałe miasto jak Gdynia powstawało w tak chaotycznych warunkach, to jest jeszcze nadzieja dla naszego kraju.
Agata Twardoch
Nowoczesności i bałagan. Mocarstwowa ambicja i nędza. Piękna modernistyczna architektura, chaos przestrzenny i slumsy. Tym wszystkim była Gdynia – miasto kontrastów, narodowego sukcesu i narodowych wad. Grzegorz Piątek napisał o niej fascynującą książkę.
Adam Leszczyński
Lubimy myśleć o Gdyni jak o nowym otwarciu. Takie to było nowe, takie młode miasto! Bez balastu przeszłości, wielowiekowych nawarstwień. Biała karta, która odrodzone polskie państwo miało dopiero zapisać. Grzegorz Piątek przygląda się tej karcie podejrzliwie, pod światło i z ukosa. A ja znów mu zazdroszczę książki!
Filip Springer
Grzegorz Piątek – pisarz, publicysta, krytyk, z wykształcenia architekt, znawca historii i architektury Warszawy. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej m. st. Warszawy: za biografię prezydenta stolicy Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (WAB, 2016) oraz za bestsellerową książkę Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949 (WAB, 2020), która trafiła na listę 20 książek 2020 roku tygodnika „Polityka”.
Nie rozmiar czynił więc Gdynię miejscem nowych początków. Ważne było, że tutaj prawie każdy był skądś. Przez miasto i port przewijały się tysiące podróżnych, turystów, ludzi interesu, marynarzy, wojskowych, włóczęgów, emigrantów, reemigrantów, pracowników sezonowych, dojeżdżających z regionu i dochodzących z pobliskich wsi. Rozwijała się dopiero od kilkunastu lat, więc nawet pojęcie stałego mieszkańca było tutaj umowne. Wszyscy dopiero co przybyli i niekoniecznie zapuszczali korzenie. Czczony tu po dziś dzień inżynier Tadeusz Wenda, główny projektant i kierownik budowy portu, nigdy nie zlikwidował mieszkania w rodzinnej kamienicy na warszawskiej Pradze i przez szesnaście lat żył na Wybrzeżu jakby w wiecznej delegacji. Żona z dziećmi zjeżdżali do Gdyni na lato, a on, odesłany na emeryturę, w 1937 roku wrócił – ponoć z żalem – do stolicy. /fragment/
Dostępne warianty:Książka, Ebook (MOBI, EPUB)Opis:
Wyczekiwana powieść jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy.
W „Unicestwianiu” Michel Houellebecq przenosi nas w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2027 roku. Odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze. Głównym bohaterem powieści jest Paul, urzędnik z gabinetu ministra finansów, który stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa. We francuskiej prasie pisze się, że powieść zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. "Unicestwianie" to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei, czułości i pewnego romantyzmu.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Autor upraszał, by nie nazywać tego literaturą. Literaturką bardziej. Opisem sytuacji, zdarzeń, głównie jednak myśli. A myśleć miał autor czas. Prawie półtora roku. A może nawet dwa lata. Nie do końca wiadomo.
Życie komika bywa smutne. Życie komika, który nie może występować na scenie, bo siedzi na wiecznej kwarantannie jest jeszcze smutniejsze. Komik w zamknięciu mówi w kółko. O tym, co powinien powiedzieć, dla kogo i dlaczego. O innych, o sobie i o Polsce. O siebie przez Polskę i o Polsce przez siebie.
Opis:
Nowa powieść autorki serii Kolory zła, która sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy! To tylko ciało, w którym się chowam. Listopad 1992 roku, Trójmiasto. Flirtująca przez CB-radio młoda dziewczyna, Adrianna Milewska, zostaje zamordowana w niejasnych okolicznościach. Dwadzieścia siedem lat później miastem wstrząsa zaginiecie kolejnej nastolatki – Liwii Dembskiej, córki prominentnego polityka. Czy te zdarzenia coś łączy? Na tropie zagadkowych spraw po raz kolejny bezkompromisowa dziennikarka Alicja Grabska i charyzmatyczny detektyw Oskar Korda. Szum to nie tylko kryminalna opowieść – to historia o dojrzewaniu, postrzeganiu własnego ciała, potrzebie akceptacji i sekretach, które w sobie skrywamy.
Dostępne warianty:Książka, Ebook (EPUB, MOBI)Opis:
Opus magnum Davida Fostera Wallace’a.
Gargantuiczna, błyskotliwa i dowcipna historia o pogoni za szczęściem w Ameryce. Portretująca najbardziej wzruszająco dysfunkcyjną rodzinę, jaka pojawiła się w literaturze ostatnich lat, powieść zgłębia zasadnicze pytania o kondycję człowieka i o rozrywkę: czym ona jest i dlaczego w tak dużym stopniu zdominowała nasze życie; jak pragnienie rozrywki wpływa na naszą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi; co o nas mówią przyjemności, które wybieramy.
„Niewyczerpany żart” powszechnie uznawana jest za przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych i najlepszą jak dotąd próbęuchwycenia rzeczywistości w nierealnym świecie. Główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej kopii taśmy wideo znanej jako „Rozrywka”: filmu tak zabawnego, że każdy, kto go zobaczy, będzie zmuszony oglądać go w kółko, a zainteresowanie jedzeniem, piciem i podstawowymi warunkami sanitarnymi z czasem wygaśnie.
To pełna rozmachu analiza namiętności i rozkoszy, które czynią nas ludźmi – a także jedna z tych rzadkich książek, które na nowo definiują granice powieści.
„Dla takich książek warto żyć”
Jakub Małecki
„Następny krok w ewolucji prozy literackiej”
The Atlantic
„Niewyczerpany żart przyćmiewa niemalże każdą powieść napisaną w ostatnim stuleciu”
The New York Times
Opis:
Nastolatki - w Utrechcie, Londynie, Warszawie i Jeleniej Górze - odrzucają binarny podział na płeć i przypisaną jej seksualność. Widzą więcej możliwości niż widzieli ich rodzice. Lawinowo - w Wielkiej Brytanii o kilkaset procent w ciągu 10 lat - wzrasta liczba młodych osób, które są transpłciowe. Rodzice wychowywali córkę, a ona jest chłopcem. Albo odwrotnie. Albo - jest osobą niebinarną - ani w pełni chłopcem, ani w pełni dziewczynką, albo czasem chłopcem, czasem dziewczynką, albo w ogóle osobą bez płci. Nie każde z tych dzieci chce dokonać korekty płci, większość chce tylko móc wyrażać siebie - używając innego imienia, innych ciuchów, innych końcówek. Tyle o płci. Bo na to jeszcze nakłada się uczuciowość i seksualność: bycie osobą homo-, hetero-, bi-, pan- lub aseksualną, panromantyczną, aromantyczną. Queerowe są zarówno nastolatki transpłciowe, jak i identyfikujące się ze swoją płcią metrykalną. W dużych, i małych miastach, w Europie i obu Amerykach. Co się zmieniło? Czy tak było zawsze, ale dopiero w XXI wieku staliśmy się na tyle otwarci by to dostrzec? A może nasze dzieci robią drugą rewolucję seksualną?
Opis:
Beztroskie młodzieńcze lato się kończy, ptaki odlatują lub tracą rozum, a nocą sen nie nadchodzi. Nieoczekiwanie czas, zamiast przeminąć, staje w miejscu. Główny bohater szuka ratunku w terapii, podczas której tworzy opowieść o swoim życiu: o przyjaźni, o miłości między rodzeństwem i o skomplikowanych zależnościach łączących te dwa uczucia. I o najdziwniejszym buncie, w jakim przyszło mu uczestniczyć – niezgodzie na śmierć.Podobnie jak w debiutanckich Żywopłotach Karpińskiej narrator zostaje uwikłany we własne słowa. Czy wystarczy nanieść na życiową opowieść parę poprawek, by zmienić bieg wydarzeń?Czy jesteśmy – tylko lub aż – tym, co opowiadamy? Ucichło to napisana z ogromną wrażliwością książka o końcu świata i końcu światów – mikrokosmosów, które chylą się ku upadkowi wraz z odejściem bliskiej osoby.
Opis:
Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno...
Na przedmieściach Kopenhagi policja dokonuje wstrząsającego odkrycia. Zabito młodą kobietę, a jej zwłoki pozostawiono na placu zabaw. Odcięto jej dłoń, a nad ciałem zawieszono figurkę kasztanowego ludzika. Funkcjonariusze szybko odkrywają, że ślad z nim związany w tajemniczy sposób prowadzi do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się bowiem pewien mężczyzna.Niedługo później zamordowana zostaje kolejna kobieta. Jej ciało pozbawione jest obu dłoni. Pojawia się następny kasztanowy ludzik i jeszcze jeden ślad prowadzący do zaginionej dziewczynki.Wszystko wskazuje na to, że morderca realizuje mroczną misję, która jeszcze się nie zakończyła.Scenarzysta The Killing debiutuje powieściowym thrillerem i jest to debiut doskonały! Mam wszystko, za czym tęskniłem: perfekcyjnie skonstruowaną mroczną historię kryminalną mocno osadzoną w realiach społeczno-politycznych, wyrazistych bohaterów, nieoczywiste wybory i niepokój, który zostaje z nami po zakończeniu lektury. Mistrzostwo.Marcin MellerPokochałem ten thriller!A.J. Finn, autor "Kobiety w oknie"
Opis:
Drugi tom debiutanckiej trylogii Colleen Hoover już dostępny z nową piękną okładką!
Sięgnij po powieść autorki, która bije rekordy w wyciskaniu łez.
Layken i Will zdołali pokonać przeszkody, które stawały na drodze ich miłości, udowadniając tym samym, że są sobie przeznaczeni. Przed nimi życie nietypowe jak na młodych ludzi, ale wiedzą, że wspólnie poradzą sobie ze wszystkim.
Niespodziewanie Will spotyka swoją miłość z przeszłości, co wystawi jego związek z Layken na próbę. Gdy fundamenty uczucia zostają zagrożone, Will i Layken muszą zdecydować, czy chcą razem walczyć o przyszłość, czy też wycofać się z powrotem w samotność i ból serca.
„Czasami dwie osoby muszą się rozstać, aby uświadomić sobie, jak bardzo się nawzajem potrzebują”.
Czy Will zdoła udowodnić Layken, że jego miłość do niej jest prawdziwa?
Kontynuacja „Slammed” to opowieść o zaufaniu, budowaniu relacji i odkrywaniu siebie nawzajem.
„Tak genialny i zabawny jak Slammed. Point of Retreat to absolutna poezja”
Jamie Mcguire, autor bestsellera „New York Timesa” Beautiful Disaster
„Idealnie poetycki. Piękna kontynuacja Slammed”
Tarryn Fisher, autor bestsellera „New York Timesa” The Wives
„Point of Retreat to zdecydowanie dobra książka dla miłośników romansów, które nie są zbyt smutne, ale wzruszają tak, że doprowadzają do łez”
Clarifina ~Books Are My Drugs~, Goodreads
„Colleen Hoover znowu to zrobiła. Udało jej się skraść moją koncentrację i uczynić mnie bezwartościową, dopóki nie przeczytam historii o Layken i Willu w Point of Retreat”
Arlene, Goodreads