Koniec jest początkiem

Koniec jest początkiem
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
49,99 zł
Cena aktualna na stronie: 34,99 zł Oszczędzasz 15,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,99 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

Duchess Day Radley to zbuntowana trzynastolatka, która nazywa siebie banitką. Dziewczynka opiekuje się młodszym bratem i Star, matką, która nie radzi sobie ze swoim życiem. Duchess pod pancerzem wojowniczości i buńczuczności skrywa wrażliwość, cierpienie, ból. Mimo osamotnienia, jakie towarzyszy jej w głębi serca, zawsze może liczyć na wsparcie Walka, policjanta, ale i przyjaciela rodziny. Kiedy po 30 latach z więzienia wychodzi Vincent King, oskarżony niegdyś o morderstwo młodszej siostry Star, wszystkie wspomnienia wracają. A to dopiero początek lawiny nieszczęść, jaka spadnie na Duchess i jej najbliższych. Zbrodnie sprzed lat i te obecne jednocześnie dzielą bohaterów, ale i łączą ich na zawsze.

Jeśli sięgając po tę książkę, spodziewacie się wciągającego od pierwszych stron krwawego thrillera, to możecie się zawieść. “Koniec jest początkiem” to moim zdaniem połączenie literatury pięknej, obyczajowej i w końcu thrillera. Ten miszmasz stworzony przez autora daje niepowtarzalny obraz. Whitaker prezentuje wielowymiarowe postaci, których nie da się jednoznacznie określić, nie da się przypisać im łatek. Każda z nich złożona jest ze szczerych emocji. Trzynastolatka, której bunt i nienawiść do świata aż kipią, przekleństwa wylewają się lawinowo z jej ust kontra opiekuńcza siostra, która zrobi wszystko, aby ochronić brata. Policjant, który wbrew sobie składa fałszywe zeznania na prośbę przyjaciela i 15-latek, który trafia do więzienia dla dorosłych.

Przyznam szczerze, że bardzo chciałam przeczytać tę książkę. W końcu, kiedy mogłam to zrobić, zbierałam się do niej trzy razy. Za każdym razem miałam problem z wciągnięciem się w akcję, ale kiedy już zatrybiło, zostałam pochłonięta przez wyziewający z jej stron smutek i brutalność. To niezwykła książka, która jest totalnie angażująca. Dzięki temu, że akcja nie dzieje się szybko, możemy poczuć wszystkie emocje bohaterów, Strach, ból, wzruszenie, nadzieję. Dodam jeszcze, że warstwa językowa to mistrzostwo, zarówno opisy przeżyć, jak i dialogi tak bardzo wciągają, że nie sposób oderwać się od tej książki.
Ocena
Recenzja wg zaczytania / (Dodano 09.05.2023)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Koniec jest początkiem

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames