Kobieta w oknie

Kobieta w oknie
Ocena
Ocen: 3
Autor: Finn A.J.

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 29,99 zł Oszczędzasz 10,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł

Recenzje klientów - Ocen: 3

Produkty: 3

Czy szpiegowanie jest czynem spostrzeganym negatywnie? To pytanie zadałam sobie po przeczytaniu „Kobiety w oknie”. Główna bohaterka cierpi na bardzo uciążliwą chorobę – agorafobię. To sprawiło, że została uziemiona w domu, bez pracy, bez rodziny, po prostu sama. Jednym z niewielu zajęć staje się szpiegowanie sąsiadów... ale co się dzieje, gdy pewnej nocy dostrzega coś przerażającego? Wytwór jej wyobraźni? Połączenie leków z alkoholem? A może to, co widziała wydarzyło się naprawdę?
Główna bohaterka była dla mnie bardzo intrygującą i pełną tajemnic postacią, którą obdarzyłam ogromnym współczuciem. Zagłębiając się w lekturę, zastanawiałam się, do czego zdolny jest człowiek, a mam na myśli kłamstwa, bezczelność, wrogość oraz sytuacje, w których Anna bez zastanowienia przekraczała próg drzwi i wychodziła na zewnątrz nie zwarzywszy na swój lęk. Zrozumiałam również, jak silne emocje są w stanie kierować ludźmi.
Książka pisana jest w formie dziennika. Powoli rozwijająca się akcja nie jest przypadkowa. Dzięki niej choć trochę możemy poznać życie Anny, a jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach.” Dlaczego o tym mówię? Gdy już myślałam, że rozwiązałam zagadkę, to nagle okazywało się, że nie miałam racji. Skupiłam swoją uwagę na banalnych i podstawowych wątkach, co zgubiło moją czujność, dlatego po przeczytaniu tej książki wróciłam do pewnych scen, aby zobaczyć, gdzie popełniłam błąd.
„Kobieta w oknie” to niesamowity thriller psychologiczny. Pomimo nagonki medialnej, mogę stwierdzić, że książka jest bardzo emocjonującą lekturą, która niesamowicie wciąga. Co więcej. Autor bawi się z czytelnikiem w kota i myszkę, uświadamiając, że jest wiele istotnych rzeczy, których nie dostrzegamy.
BooksFantazja
Ocena
Recenzja wg BooksFantazja / (Dodano 29.05.2018)
Wciągająca i tajemnicza, urzekł mnie panujący tu klimat
Ocena
Recenzja wg Kamila / (Dodano 10.04.2018)
http://www.nieperfekcyjnie.pl/2018/02/uwazaj-komu-ufasz-kobieta-w-oknie-aj.html

Na rynku wydawniczym roi się od różnego rodzaju thrillerów, przez co nieraz można dostać oczopląsu od coraz nowszych tytułów. W ostatnim czasie zrobiło się dość głośno o "Kobiecie w oknie", dlatego byłam niezmiernie ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie.

Anna Fox mieszka sama w ogromnym domu, z którego nie wychodzi od pewnego feralnego wydarzenia, jakie spowodowało u niej agorafobię. Całe miesiące spędza na oglądaniu starych filmów, nadużywaniu alkoholu oraz nieco obsesyjnym podglądaniu sąsiadów. Baczną uwagę zwraca na Russellów - pewnego dnia w ich oknie widzi coś, co burzy jej do tej pory w miarę uporządkowane życie. Wszyscy wmawiają Annie, że to nie miało miejsca... jednak czy można im wierzyć, skoro nawet nie ufa się samej sobie?

Akcja powieści toczy się dość spokojnie, a wręcz nieco mozolnie, przez co bardzo mocno możemy wczuć się w psychikę głównej bohaterki, choć nie ukrywam, iż niekiedy czułam znudzenie. Do tego mój poziom irytacji nieraz sięgał zenitu, kiedy po raz kolejny Anna mieszała mocne leki z dużą ilością alkoholu, niejednokrotnie pomijając jakąś dawkę farmaceutyków, aby później wziąć je podwójnie. Z drugiej strony nie chciałabym jej osądzać, wszak człowiek bardzo różnie zachowuje się pod wpływem okropnych wydarzeń, jakie go spotykają.

Pokładałam ogromne nadzieje w A.J. Finn i kibicowałam jej, kiedy docierałam do zakończenia, mając nadzieję, że w końcu moje podejrzenia legną w gruzach i zostanę zaskoczona. Niestety okazało się, iż moja nieufność oraz zmysł obserwacji po raz kolejny mnie nie zawiodły, więc dobrze wytypowałam osobę stojącą za wszystkimi dziwnymi wydarzeniami dziejącymi się na kartach powieści. Zdaje się, że dopiero niedawno zaczęłam sięgać po thrillery i kryminały, zatem nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej kwestii, jednak strasznie ciężko mnie zaskoczyć. Szkoda, aczkolwiek nie tracę nadziei... Może w końcu jakiś autor sprawi mi niespodziankę.

Nie ukrywam, że książka nie wywarła na mnie piorunującego wrażenia, jakiego oczekiwałam zarówno po entuzjastycznych opiniach oraz blurbach znanych pisarzy. Czasami wydaje mi się, iż może zbyt wysoko powiesiłam poprzeczkę, chociaż tak naprawdę zależy mi jedynie na napięciu utrzymującym się przez całą opowieść oraz zakończeniu wywołującym ciarki na plecach i wypowiedzeniu słów: "nawet nie brałam tego pod uwagę!". "Kobieta w oknie" jest przyjemnym thrillerem, aczkolwiek zabrakło mi fajerwerków wystrzeliwujących po zamknięciu ostatniej strony.
Ocena
Recenzja wg nieperfekcyjnie.pl / (Dodano 19.02.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kobieta w oknie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames