Facebook Pixel

Kasztanowy ludzik

Kasztanowy ludzik
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 13,50 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

Książka liczy dokładnie 556 stron. Zamiłowanie do objętości pozostało autorowi chyba z czasu pisania scenariusza serialu (the killing). A ja nic na to nie poradzę, ale grube tomiszcza lubię bardzo. Choć właściwie, gdy jest to dobre pisanie to później mam dylemat. Nie chcę aby się kończyło ale też jestem tak ciekawa, że chcę już wiedzieć jak się skończyło. I tak jest właśnie z tą książką.
Lubię ten styl pisania, w którym autor żongluje  krótkimi, z pozoru niepowiązanymi rozdziałami, buduje napięcie, dodaje wątki, przeplata itp. itd. I ten moment, w którym wszystko się klaruje, musisz pomyśleć, poskładać. Super!
Autor nie oszczędza nam opisów scen zabrodni, nie oszczędza pracy przy ich oględzinach a nawet roboty patologów. Do tego wszystkiego, temat jest wyjątkowo nieprzyjemny, bo związany z przestępstwami poczynionymi dzieciom. A to co łączy wszystkie wątki to tajemnica pani minister spraw społecznych Danii oraz zaginięcie jej córki. Przy okazji brniemy zatem i w kuluary duńskiej polityki. No i najważniejsze, okrutna zbrodnia z 1989r, która to zamyka całe koło tragedii. Rozpracowanie tajemnic leży w gestii inteligentnych śledczych. A ten team jest równie niedopasowany, co zbuntowany.
Książka napisana jest płynnie, lekko, po prostu wciąga bardzo, mkniesz po tych kartach jak szaleniec. Żołądek ci ściska, serce bije w zwolnionym tempie a ty brniesz po tych trupach i przestać nie możesz. I zakończenie... nieoczywiste i baaardzo trzymające w napięciu.
P.S. Po tej książce to wy długo dzieciom nie pozwolicie robić ludzików z kasztanów.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 09.09.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kasztanowy ludzik

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames