Facebook Pixel

Kasztanowy ludzik

Kasztanowy ludzik

Dostępność: Dostępny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 33,74 zł
- +
LUB

Opis

Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno...

Psychopata terroryzuje Kopenhagę – krwawo morduje swe ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki. Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca?

By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem. Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny!

„Książka pełna adrenaliny, będziesz spijać każde słowo! Pokochałem ten thriller!" - A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie"

 

Dodatkowe informacje

Data premiery 02-10-2019
Liczba stron 560
Tłumacz Justyna Haber-Biały
Wydawca W.A.B.
Autor Soren Sveistrup
Format 150 x 225
ISBN 978-83-280-6993-0
Kategoria Wydawcy Kryminał, sensacja/_/Kryminał, sensacja
Typ okładki zintegrowana

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Książka liczy dokładnie 556 stron. Zamiłowanie do objętości pozostało autorowi chyba z czasu pisania scenariusza serialu (the killing). A ja nic na to nie poradzę, ale grube tomiszcza lubię bardzo. Choć właściwie, gdy jest to dobre pisanie to później mam dylemat. Nie chcę aby się kończyło ale też jestem tak ciekawa, że chcę już wiedzieć jak się skończyło. I tak jest właśnie z tą książką.
Lubię ten styl pisania, w którym autor żongluje  krótkimi, z pozoru niepowiązanymi rozdziałami, buduje napięcie, dodaje wątki, przeplata itp. itd. I ten moment, w którym wszystko się klaruje, musisz pomyśleć, poskładać. Super!
Autor nie oszczędza nam opisów scen zabrodni, nie oszczędza pracy przy ich oględzinach a nawet roboty patologów. Do tego wszystkiego, temat jest wyjątkowo nieprzyjemny, bo związany z przestępstwami poczynionymi dzieciom. A to co łączy wszystkie wątki to tajemnica pani minister spraw społecznych Danii oraz zaginięcie jej córki. Przy okazji brniemy zatem i w kuluary duńskiej polityki. No i najważniejsze, okrutna zbrodnia z 1989r, która to zamyka całe koło tragedii. Rozpracowanie tajemnic leży w gestii inteligentnych śledczych. A ten team jest równie niedopasowany, co zbuntowany.
Książka napisana jest płynnie, lekko, po prostu wciąga bardzo, mkniesz po tych kartach jak szaleniec. Żołądek ci ściska, serce bije w zwolnionym tempie a ty brniesz po tych trupach i przestać nie możesz. I zakończenie... nieoczywiste i baaardzo trzymające w napięciu.
P.S. Po tej książce to wy długo dzieciom nie pozwolicie robić ludzików z kasztanów.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 09.09.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kasztanowy ludzik

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames