Julia przynosi skarpetki

Julia przynosi skarpetki
Autor: Lisa Moroni

Dostępność: Produkt niedostępny

Sugerowana cena detaliczna:
19,99 zł
Cena aktualna na stronie: 8,00 zł Oszczędzasz 11,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8,00 zł

Opis

Gdzie są skarpetki? Julia zaraz je przyniesie! Ale wcześniej sprawdzi, jak się chodzi w wielkich butach taty, czy zimowa czapka jest ciepła i co chowa się w torebce mamy. Jedno jest pewne – zakładanie ubrań to świetna zabawa! Idealna książeczka dla wszystkich maluchów, które uczą się właśnie nazywać i zakładać ubrania, oraz ich rodzin.

Julia to seria książeczek dla najmłodszych dzieci, które są ciekawe otaczającego je świata. Zabawne historie z życia malucha na pewno spodobają się każdemu przedszkolakowi.

Prostym tekstom towarzyszą urocze ilustracje autorstwa Evy Eriksson, gwiazdy szwedzkiej ilustracji dla dzieci.

Dodatkowe informacje

Data premiery 24-02-2021
Liczba stron 28
Tłumacz Ewelina Węgrzyn
Wydawca Wilga
Autor Lisa Moroni
Format 165 x 210
ISBN 978-83-280-7198-8
Kategoria Wydawcy dla dzieci
Ilustrator Eva Ericksson
Typ okładki twarda

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

Poczucie humoru trzyletniego słuchacza książek
Książka Julia przynosi skarpetki tak doskonale naśladuje poczucie humoru dziecka wczesnoprzedszkolnego (3-4 lata), że jest to aż zabawne. Dorosły odbiorca zobaczy w Julce swoje dziecko, zaśmiewające się z przedstawionego w książce przedrzeźniania i poczuje irytację dorosłych (babci, mamy i taty) po to, by po chwili dostrzec dziecięcy sposób widzenia tej sytuacji i też wybuchnąć serdecznym śmiechem.

Krótki tekst i duże obrazki, dodatkowo niezwykle prosty zamysł fabularny sprawią, że książka po prostu spodoba się małemu dziecku. Każdy przecież, jak Julka, zdejmuje skarpetki, po to, żeby wywołać lawinę komentarzy dorosłych, prawda? To taka naturalna czynność, z którą rodzice walczą. Poczucie pokrewieństwa odbiorcy i bohaterki książki jest tak duże, że... przyczynia się do kolejnej salwy dziecięcego śmiechu.

To książka, w której bohaterka nie udaje, nie jest idealna, ale też porusza się w pewnej zabawowej konwencji "bycia niesfornym", dlatego odbiorca nie ma wrażenia, że dziewczynka jest niegrzeczna. Ot, taka forma zabawy w droczenie się z rodzicami (zwłaszcza, że wydaje się to codzienną sytuacją, opiekunowie nie są nadmiernie zdenerwowani, nie spieszą się). Poruszanie się Autorek na granicy zabawy i niesforności realizuje funkcję ludyczną tej książki, a jednocześnie nie wyklucza funkcji moralizatorskiej, którą wyłuszczyć może już opiekun: dlaczego chcę, żebyś założył skarpetki? dlaczego lepiej nie przebierać się w zbyt duże ubrania rodziców? dlaczego nie brać torebki mamy? Może to być też dobra okazja do przedstawienia dziecku, w jakiej sytuacji możemy pożartować z takiego kontrolowanego nieposłuszeństwa i kiedy jest to śmieszne, a kiedy przestaje być zabawne. Książka tak prosta w swoim zamyśle, że swoją bezpośredniością i stylem poczucia humoru ma szansę trafić do dziecka. I o to w tym wszystkim chodzi.
Ocena
Recenzja wg Magda między książkami / (Dodano 08.03.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Julia przynosi skarpetki

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames