Facebook Pixel

Jeszcze kocham. Zapiski intymne

Jeszcze kocham. Zapiski intymne

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
42,99 zł
Special Price 32,24 zł

Opis

Po raz pierwszy wydany dziennik jednej z najwybitniejszych polskich poetek XX wieku. Jeszcze kocham. Zapiski intymne przedstawia intrygujący portret wybitnej artystki oraz opisuje dotychczas nieznane fakty z jej życia, określające w dużej mierze jej twórczość.

Zapiski Świrszczyńskiej są nie tylko głosem wyjątkowej kobiety. To także głębokie rozważania na temat kobiecej seksualności oraz ciała, a także znakomity dokument literacki, którego poetyckim efektem stał się najważniejszy tom Świrszczyńskiej – Jestem baba.

Frustracja, niespełnienie, a także kryzys twórczy zbiegł się w czasie z rozpadem życia rodzinnego poetki – porzucona przez męża, który związał się z Haliną Poświatowską, samotna i niespełniona sześćdziesięcioletnia kobieta szukała bliskości. Szybkie i krótkie znajomości nie przynosiły jednak ulgi. Huśtawka emocjonalna i przerażenie samotnością mogłyby doprowadzić do tragedii, gdyby nie znajomość z Józefem, przyjaźń oraz miłość.

Sprostowanie

Na skutek niedopatrzenia, do którego doszło podczas przygotowywania książki do druku, Jerzy Kwiatkowski został wymieniony pośród sygnatariuszy Rezolucji Związku Literatów Polskich w Krakowie z 1953 roku dotyczącej pokazowego procesu księży kurii krakowskiej oraz osób świeckich. Jerzy Kwiatkowski nie był sygnatariuszem wspomnianej rezolucji. Wśród osób, które ją podpisały, znalazł się Tadeusz Kwiatkowski. Za niedopatrzenie przepraszamy.

Dodatkowe informacje

Data premiery 31-07-2019
Liczba stron 160
Wydawca W.A.B.
Autor Anna Świrszczyńska
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-6635-9
Kategoria Wydawcy Biografie/_/Biografie
Typ okładki twarda

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jeszcze kocham. Zapiski intymne

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames