Facebook Pixel

Instytut

Instytut
Autor: K.C. Archer

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 29,99 zł

Opis

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Teddy do wpadki z policją, interweniuje tajemniczy nieznajomy. Zaprasza ją do złożenia podania do instytutu dla mediów, placówki ukrytej u wybrzeży San Francisco, gdzie studenci są szkoleni niczym pracownicy Delta Force: uczelnia ta jest konkurencyjna, bezwzględna i ściśle tajna. Studenci uczą się tam telepatii, telekinezy, umiejętności śledczych i taktyki SWAT. A jeśli przetrwają szkolenie, kontynuują służbę na najwyższych szczeblach władzy, wykorzystując swoje umiejętności do ochrony Ameryki i świata.

W grupie Teddy zaprzyjaźnia się z Lucasem, buntownikiem, który siłą woli umie wzniecić ogień i ma nad nim kontrolę; Jillian, hipsterką, która umie pośredniczyć w komunikacji między zwierzętami i ludźmi; oraz Molly, hakerką, która potrafi uchwycić stan emocjonalny innych osób. Ale gdy Teddy czuje, że być może wreszcie znalazła swoje miejsce na ziemi, zaczynają się dziać dziwne rzeczy: dochodzi do włamań, giną studenci i wiele więcej. Teddy przyjmuje niebezpieczną misję, która ostatecznie sprawi, że dziewczyna zacznie kwestionować wszystko – swoich wykładowców, rodzinę, a nawet samą siebie.

Dodatkowe informacje

Data premiery 29-01-2020
Liczba stron 400
Wydawca Uroboros
Autor K.C. Archer
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-5439-4
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Rewelacyjna, trzymająca w napięciu. Czekam na ciąg dalszy.
Ocena
Recenzja wg Maja / (Dodano 30.11.2020)
Tedy Cannon jest medium. Dziewczyna sądzi jednak, że po prostu czasami ma przeczucie, że coś się stanie, że to pewnie tylko pewnego rodzaju szczęście. Zdaje sobie jednak sprawę, ze swoich niezwykłych zdolności, więc wykorzystuje je w grach hazardowych. Czytając ludziom w myślach wie, kto jaką podejmie decyzję, co oczywiście przynosi jej same wygrane. Aż w końcu takie zachowanie podpada i Teddy wpada w nie lada tarapaty. Z opresji ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który przy okazji wyjaśnia, że Teddy jest medium i zaprasza ją do szkoły dla jasnowidzów, czyli do tytułowego Instytutu. Tam ludzie posiadający nadprzyrodzone zdolności szkolą się, aby później pracować dla FBI i CIA. Teddy z początku nie bardzo podoba się ten pomysł, ale w ostateczności decyduje się na wstąpienie do szkoły. Tak pokrótce przedstawia się fabuła "Instytutu" autorstwa K.C. Archer. Czy książka mi się podobała? Muszę Wam powiedzieć, że niestety okazała się troszkę przewidywalna, przynajmniej w pierwszej połowie. Później nieco bardziej potrafiła zaskoczyć. Sam pomysł stworzenia szkoły dla mediów był bardzo dobry. Również opis zajęć, które się tam odbywały, był trafiony. Autorka pisze bardzo lekko i zrozumiałym językiem, dzięki czemu książkę czyta się szybko. Sprawia to również niewielka ilość opisów. Akcja jest wartka, tempo szybkie i ciągle coś się dzieje, więc nie sposób się nudzić. Momentami czujemy napięcie, książka jest też momentami intrygująca i w przeważającej części ciekawa i wciągająca. Jeśli zaś chodzi o bohaterów, to autorka nie bardzo dała nam ich poznać, przez co nie można było się z nimi zżyć i jakoś specjalnie im kibicować. I chociaż książka nie jest bez wad, to ja ze swojej strony mogę Wam ją polecić. Myślę, że warto po nią sięgnąć, ponieważ pomysł na fabułę autorka miała dobry. Sprawdźcie sami.
Ocena
Recenzja wg books.and.candles / (Dodano 26.08.2020)
Zaciekawiła mnie okładka, a opis przekonał do kupna. Książka jest genialna. Wciągnęła mnie do tego stopnia że przeczytałam ją w dwa dni. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. ❤️
Ocena
Recenzja wg Paula / (Dodano 26.07.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Instytut

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames