Dziewczyna, którą znałaś

Dziewczyna, którą znałaś
Autor: Nicola Morgan

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 29,99 zł Oszczędzasz 10,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
- +
LUB

Opis

Należała do niego.

Była idealna.

Aż nagle zniknęła.

Jako były członek parlamentu, a teraz prezenter telewizyjny, George Bell zawsze cieszył się opinią kobieciarza. Jego żona, Alice, nigdy nie mogła się uwolnić od cienia kobiet z przeszłości George'a. A kiedy zachodzi w ciążę, jej dyskomfort przemienia się w obsesję... Spokoju nie daje jej zwłaszcza jedna z dawnych partnerek męża: piękna dziewczyna o imieniu Ruth, z którą George spotykał się na pierwszym roku studiów i która zaginęła, zanim skończyli uniwersytet. Kiedy więc Alice widzi kobietę, która do złudzenia przypomina Ruth, nie może się otrząsnąć z wrażenia, że za jej zniknięciem stoi coś więcej, niż mówił George. Ale czy na pewno chce wiedzieć, co mąż robił za jej plecami przez te wszystkie lata?

Dodatkowe informacje

Data premiery 26-02-2020
Liczba stron 368
Tłumacz Agnieszka Walulik
Wydawca W.A.B.
Autor Nicola Morgan
Format 135 x 210
ISBN 978-83-280-7267-1
Kategoria Wydawcy Kryminał, sensacja
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Nie weryfikujemy opinii, ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.

Recenzje klientów - Ocen: 1

„Dziewczyna, która znałaś” to debiut literacki Nicoli Rayner brytyjskiej dziennikarki, który zajął drugie miejsce w konkursie debiutów na festiwalu literatury w Cheltenham. Porównywana do „Dziewczyny z pociągu”, uznawana za jeden z najlepszych thrillerów zagranicznych 2019 roku budzi dużo emocji. Czy te opinie są zasłużone?

Alice pewnego razu dostrzega w pociągu kobietę, która wydaje jej się znajoma. Z jakichś dziwnych powodów to spotkanie nie daje jej spokoju. W końcu sobie przypomina, ta kobieta wyglądała jak Ruth, znajoma ze studiów, która zaginęła lata temu, w noc po studenckim balu. Kobieta przypomina też sobie, że była ona była partnerką jej obecnego męża. Cała ta sprawa nie daje jej spokoju, a intuicja podpowiada, że coś tu nie gra, a mąż próbuje coś przed nią ukryć. Czy tak jest rzeczywiście, ćzy może Alice wpada w obsesję.
Podczas czytania tej powieści miałam wrażenie, że to wszystko już było, duszny, niespokojny klimat, ten sposób pisania i narracji, podobno bohaterowie. Książka bez wątpienia nie jest wybitna ani nowatorska, ale jest całkiem przyzwoitym thrillerem z wyraźnymi wątkami obyczajowymi. Biorąc pod uwagę, że to debiut, pewnie sięgnę po następną książkę autorki. Narracja jest trzecioosobowa, pisana naprzemiennie z punktu widzenia kilku bohaterek, osadzona zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości. Zabieg ten podsyca naszą ciekawość oraz podkreśla niespokojną, niepokojąco atmosferę napięcia. Bohaterowie mają swoje tajemnice, w książce przeplata się wiele wątków, część z nich niespodziewanie łączy się na koniec. Zakończenie uważam za dobre, najważniejsza kwestia mocno mnie zaskoczyła, a rozwiązanie zagadki nie zawiodło. Na podkreślenie zasługuje też niepokojąca okładka oraz świetna akcja promocyjna wydawnictw W.A.B. z wprowadzającym w klimat książki filmikiem zawierający jakże znamienny dla książki cytat „Święty Antoni, Święty Antoni, co utracone to oddaj mi.”
Książka bez wątpienia zasługuje na uwagę i choć jej lektura zajęła mi trochę czasu, to nie uważam, żeby był to czas stracony. Może tempo narracji jest spokojniejsze niż w ostatnio czytanych książkach, ale myślę, że taka odmiana jest jak najbardziej wskazana.
Ocena
Recenzja wg Słoneczna Strona Życia / (Dodano 09.04.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Dziewczyna, którą znałaś

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames