Facebook Pixel

Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3

Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3
Autor: Maas J. Sarah

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
49,99 zł
Special Price 37,49 zł
Tagi:

Opis

Zapierający dech w piersiach trzeci tom serii "Dwór cierni i róż".

Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana, by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę...

Jedno potknięcie może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać, i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę.

 

 

Dodatkowe informacje

Data premiery 31-10-2017
Liczba stron 848
Seria Dwór cierni i róż
Tłumacz Jakub Radzimiński
Wydawca Uroboros
Autor Maas J. Sarah
Format 13.5 x 20.2 cm
ISBN 978-83-280-2174-7
Typ okładki miękka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Słuchajcie, do tej pory nie mogę uwierzyć, że aż tyle zwlekałam z przeczytaniem trzeciego tomu serii o Dworze cierni i róż. Tom drugi niespecjalnie przypadł mi do gustu, więc sugerowałam się tym, iż ten trzeci raczej nie będzie za specjalnie dobitny. I teraz zaczynam zastanawiać się jak mogłam wytrzymać aż tyle czasu bez przeczytania Dworu skrzydeł i zguby. To co robi z Nami Autorka jest niemożliwe, zaskakujące, obłędne, szokujące! W tej książce dzieje się tyle rzeczy, fabuła jest tak bardzo urozmaicona, że aż ciężko choć na chwilę odłożyć ją na bok. Książka ma 848 stron, ja zaś przeczytałam ją w niecałe trzy dni. Dała mi takiego kopa, jakiego nie dała mi już dawno żadna inna książka. I kto by przypuszczał, że będę jeszcze kiedyś czytała taką fantastykę? Byłam pewna, że na Harrym Potterze zakończyłam przygodę z takim gatunkiem. Prawda jest taka, że jak znajdzie się Autora, który w idealny sposób potrafi stworzyć i wykreować taki świat, to wtedy nie ma znaczenia czy jest to fantastyka czy też nie. Wszystko zależy od pomysłu, od stylu pisania i od oryginalności, która zdecydowanie pojawia się w tych książkach.
Warto już na samym początku wspomnieć, że jest to ostatni, trzeci tom o przygodach naszej ulubionej bohaterki - Feyry. Akcja w tej części toczy się chyba najszybciej, wszystko nabiera tempa, pojawia się bardzo duża ilość opisów, miejsc, wojen, bitew. W tej części również występuje najwięcej postaci, ponieważ w fabule z każdego domu pojawia się władca, w celu zjednoczenia sił na wojnie przeciwko wojskom Hybernii. Wydaję mi się, że książkę można spokojnie podzielić na dwie części. Pierwsza jest najbardziej podobna do poprzednich dwóch tomów, w których fabuła jest troszkę monotonna, mało się w niej dzieje. Bowiem wtedy Feyra trafia do dworu wiosny, gdzie bacznie obserwuje Tamalina oraz całą jego świtę. Pragnie zebrać jak najwięcej wiedzy na jego temat, tego jakim wojskiem prosperuje, co dokładnie ma w planach, czyli po prostu śledzi go, stale przy tym wspominając, że nie może już wytrzymać i pragnie wrócić do Rhysa.
Ta część jednak szybko się kończy, bo po pewnym czasie, pomimo ogromnego trudu i problemów, Feyra wraca do swojego domu. Tam też fabuła momentalnie przyspiesza, od razu zaczyna się coś dziać,stale są poruszane kwestie dotyczące wojen, wspólnego knucia. Poznajemy coraz to więcej osób, które stale przewijają się w historii.
Zaś to, co Autorka zostawia nam na koniec, to czysta wisienka na torcie. Opisy bitew i walk są genialne! Nie sposób ich pominąć albo oderwać od nich oka. Dzieje się w nich tak wiele, że ciężko aż skupić się na jednym szczególe w historii, bo za moment musimy zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem przed jakim stawia nas Sarah J. Maas.
,,Powtarzałam po cichu w ciemności ich imiona, w kółko i w kółko. Rhysand. Mor. Kasjan. Amren. Azriel. Elain. Nesta."
Mojej uwadze również nie uszedł fakt, że Autorka skupiła się bardziej na ukazaniu i zaprezentowaniu nam postaci płci żeńskiej, szczególnie Amrenny oraz Morrigan. Dodatkowo, bardzo ważne są siostry Feyry - Nesta oraz Eleina, które jak się okazuje w dość dużym stopniu wpływają na fabułę i przez nie, wiele się dzieje.
A kim w tej części jest sama Feyra? Na pewno należy zaznaczyć, że przeszła ona ogromną przemianę od pierwszego do trzeciego tomu. Widać to na każdym poziomie w fabule. Z wystraszonej i biedny dziewczyny, przeistacza się w wojowniczą kobietę, kochankę, która jest w stanie zrobić wszystko, aby ocalić bliskich. Wiele razy ociera się o śmierć, ale nie potrafi tego potraktować jako nauczki, stale brnie na przód.
Czytałam już wiele opinii na temat tej książki i stwierdzam, że są one bardzo pomieszane. Zauważyłam, że albo książka kogoś zachwyciła tak jak mnie, albo odrzuciła. Nie wiem czemu istnieje taka rozbieżność pomiędzy opiniami, no ale trudno. Ja powtórzę swoje zdanie, jestem tą pozycją kompletnie zaskoczona i zachwycona. Moja opinia pozostaje niezmienna przez wzgląd na pomysł związany z fabułą, na jego wielowątkowość, na te wszystkie szczegóły, które pojawiają się w książce. Na ogromny plus zasługują również historie poboczne, które również są przedstawione w bardzo ciekawy i przejmujący sposób.
I chyba najważniejsze, to styl oraz sposób w jaki Sarah J. Maas pisze. Uważam, że aby zbudować i przelać taką historię na papier, potrzeba naprawdę wiele talentu, cierpliwości oraz odwagi. Nie dość, że wszystko do siebie pasuje, to na dodatek Autorka bardzo precyzyjnie dba o szczegóły, nie gubiąc się w tym.
Sarah również skupia się na tym, aby fabuła, historia i ogólnie cały świat przedstawiony, wywierały na czytelniku bardzo silne emocje. Jest to już widoczne od pierwszych stron, a nie mówiąc już na zakończeniu książki.
Według mnie trzecia część jest genialna, nieskazitelna i zdecydowanie zasługuje na uznanie. Jeżeli zastanawiasz się czy sięgnąć po ten tytuł, to zdecydowanie warto.
Ocena
Recenzja wg Recenzentka-doskonala / (Dodano 27.04.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames