Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura

Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Cena aktualna na stronie: 29,99 zł Oszczędzasz 10,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,99 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

"To będą Chiny z leninowską dyktaturą, dysponujące potężną gospodarką i swoją wizją przyszłości. Takie Chiny będą kształtować świat na swoje prawdopodobieństwo."
.
Lektura bardzo "na czasie", pod wieloma względami. Ile mądrości w odniesieniu do teraźniejszości z niej płynie... Bardzo trafne, szczere do bólu spojrzenie na prawdę i kłamstwo w aspekcie władzy. Z drugiej strony rewelacyjnie uświadamiająca w jak wspaniałych, beztroskich czasach i miejscu  przyszło nam, ludziom zachodu, żyć. Tak, tak, właśnie tak. Wolnych tak bardzo, że nie potrafimy sobie tego uświadomić. Wolnych jak nigdy w dziejach człowieka.
Książka podzielona została na trzy bloki tematyczne, o mechanizmie dyktatury, o dyktaturze chińskich władz i o jej konsekwencjach, wpływie Chin na świat. Wszystko to, w głównej mierze, w oparciu o wykorzystanie nowych technologii. Treść obfituje w wiele ciekawostek i niuansów o chińskiej rzeczywistości o których nie mówi się wszem i wobec. Są też tematy, których w większym lub mniejszym stopniu byłam świadoma. Bez względu, czy nas treść zaskoczy czy nie to niewątpliwie człowiekowi spoza Chin trudno pojąć mechanizmy przejęcia umysłów społeczeństwa przez partię. Że nawet nie ma w większości chęci tego zmieniać, że Ci ludzie posłusznie poddają się inwigilacji. Niesamowity jest wpływ kultury, kształtowanie człowieka od kołyski tak aby w konsekwencji otrzymać miliony posłusznych mrówek. 
.
"Ty mówisz o sferze prywatności? A masz smartfon? No widzisz! To już żadnej prywatności nie masz! W nim jest przecież całe twoje życie."
Kraj w którym wszystko jest możliwe... Gdyby to nie była prawda, czytając można by się zaśmiewać jak przy dobrej czarnej komedii.
Potrzebujemy nowej przeszłości? Proszę bardzo. Jeden rok nam nie pasuje? Znika z internetu i archiwów. Niewygodne słowo? Już zakazane. Nieposłuszna osoba? Nie ma. Niewiarygodne. Wszystko podszyte korupcją i niekompetencją na ogromną skalę a także ogromnym brakiem zaufania, nawet wobec najbliższych.
Ta książka to też potwierdzenie tego, że media robią z człowiekiem co im się tylko podoba. Nawet w naszych warunkach, naprawdę niewiele jest osób odpornych na wiadomości płynące np. z TV, mało ma świadomość wszelkich manipulacji i gry dziennikarskiej, większość zwyczajnie przyjmuje je za pewnik.
Autor posiada ogromną wiedzę nie tylko w zakresie sinologii ale globalizacji, sytuacji politycznej i społecznej na świecie. Wiele trafnych spostrzeżeń, wiele analiz, odniesień do przeszłości. Wiele kwestii uzmysławia. Pisze ciekawie choć to książka z rodzaju tych, do których raczej zmęczonym nie ma co siadać. Przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem.
Ocena
Recenzja wg @nataliicodziennosc / (Dodano 16.07.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames