Facebook Pixel

Boginie

Boginie
Ocena
Ocen: 1

Dostępność: Dostępny

Promocja!
Normalna cena:
42,99 zł
Special Price 25,79 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 1

Produkty: 1

"Boginie" to thriller psychologiczny, który… nie wciągnął mnie od pierwszych stron. Akcja powieści zawiązuje się już na samym początku, jednak później jest sporo retrospekcji, które odsuwają od głównego wątku. Jak się później okazało – nie bez przyczyny.

Alex Michaelides stworzył w tym thrillerze wyjątkowy klimat. Co na niego wpłynęło? Przede wszystkim odniesienia do mitologii greckiej i greckich tragedii. Odgrywają ważną rolę w fabule powieści. Przy tym wystarczy podstawowa wiedza czytelnika na ich temat, aby odbiór był właściwy.

Istotne dla budowania nastroju i kreacji głównej bohaterki są odniesienia do minionych wydarzeń. Bohaterka na każdym kroku odczuwa związany z nimi niepokój. Czytelnik może mieć wrażenie, że przeszłość jest tu bardzo istotna, chociaż sprawa wydaje się nie mieć z nią nic wspólnego.

Konstrukcja książki Boginie pozwala na to, żeby wciągnąć się bez reszty w fabułę. Rozdziały są krótkie, częste (ale nie przesadnie) są zwroty akcji, język jest przystępny. Jednak napięcie, jakie buduje Autor, nie zawsze jest równe. Brakowało mi także rozwinięcia wątku stowarzyszenia Bogiń.

Ciekawie została wykreowana główna bohaterka. Nawet czytelnicy szybko dostrzegą, że jej fiksacja na oskarżeniu profesora jest przesadna, nie mówiąc o policji. Autor uwypukla rzeczy, przez które Mariana traci na wiarygodności wśród osób, które ją otaczają.

Zakończenie zaskoczyło. Nic nie prowadziło do takiego rozwiązania intrygi. Kulminacyjne sceny rozegrały się bardzo szybko, dlatego odniosłam wrażenie, że zaburzone są proporcje w konstrukcji całości.

"Boginie" to thriller, który wyróżnił się na tle dotychczas przeze mnie przeczytanych szczególnym nastrojem. Autor świetnie wprowadza w fabułę literaturę i mitologię starożytnej Grecji. Podejmuje też kwestie terapii i relacji z rodzicami. Nie brakowało tu klimatu Cambridge i ciekawie zarysowanych postaci drugoplanowych. A ci, którzy czytali "Pacjentkę", znajdą tu dla siebie pewne smaczki.
Ocena
Recenzja wg Agata / (Dodano 22.09.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Boginie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames