Facebook Pixel

Białe łzy

Białe łzy
Autor: Kunzru Hari

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 31,99 zł

Opis

Opowieść o demonach przeszłości, historia jak z kryminału, wspaniała medytacja na temat podziałów rasowych i pełen miłości hołd dla muzyki rodem z delty Missisipi i jej genialnych, a dziś zapomnianych twórców.

Seth i Carter mają po dwadzieścia kilka lat i mieszkają w Nowym Jorku. Pierwszy jest nieśmiały i ma swoje dziwactwa, drugi jest spadkobiercą jednego z najzamożniejszych amerykańskich rodów. Łączy ich wielka pasja do muzyki. O ile jednak Setha interesuje awangarda, odkrywanie nowych światów, to Carter więcej uwagi poświęca przeszłości. Kiedy Seth przypadkiem nagrywa w parku anonimowego śpiewaka, Carter rozpowszechnia intrygujące nagranie w internecie, twierdząc, że oto odnaleźli zaginioną płytę legendy bluesa Charliego Shawa. Żart ma nieoczekiwane konsekwencje – według informacji starego kolekcjonera płyt postać bluesmana jest jak najbardziej autentyczna i zaintrygowani przyjaciele wraz z siostrą Cartera Leonie ruszają na poszukiwanie śladów tajemniczego muzyka. Ich wyprawa okaże się pełna niebezpieczeństw, a przyjaciele odkrywać będą mroczną i niezwykłą historię wyzysku, chciwości, zazdrości i zemsty.

Powieść Białe łzy wyróżnia umiejętność pisania o bluesie, i to z wielkim znawstwem, dar wnikliwej obserwacji oraz całe akapity prozy tak wspaniałej, że na długo zostają w pamięci, niczym przebojowa piosenka po wysłuchaniu całego albumu. Pisząc o Ameryce i jej historii, Hari Kunzru potrafi zaskoczyć i błysnąć celną myślą. Jego dociekliwość i przenikliwość są na wagę złota zwłaszcza teraz, kiedy Amerykę próbuje się zdefiniować na nowo.

„The New York Times Book Review”

Błyskotliwość i energia tej prozy biorą się ze sposobu, w jaki Kunzru opowiada o świecie przywilejów i zachłanności białych oraz wyzysku czarnych i ich kultury, wzajemnych powiązań i wpływów, zarówno w życiu codziennym, jak i w sztuce. Jego opisy muzyki bluesowej są tak wyśmienite, że chce się wybijać takt nogą, a opisy problemów rasowych w Ameryce – równie frapujące i zapadające w pamięć jak piosenka, która w powieści daje początek niezwykłej serii zdarzeń.

„The Amazon Book Review”

Dodatkowe informacje

Data premiery 23-02-2018
Liczba stron 320
Tłumacz Krzysztof Cieślik
Wydawca W.A.B.
Autor Kunzru Hari
Format 135 x 202 mm
ISBN 978-83-280-5031-0
Typ okładki miękka ze skrzydełkami

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Białe łzy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames