Facebook Pixel

Alyssa i obłęd. Tom 2

Alyssa i obłęd. Tom 2
Autor: A.G. Howard

Dostępność: Produkt niedostępny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 18,00 zł

Opis

Życie Alyssy Gardner obfitowało ostatnio w dramatyczne wydarzenia. Na szczęście teraz przed nią już tylko ukończenie szkoły, bal – i będzie mogła rozpocząć studia, o których zawsze marzyła.

Jej życie byłoby jednak o wiele prostsze bez jej matki, która jest stanowczo zbyt nadopiekuńcza. I bez Morpheusa, który pewnego dnia postanawia złożyć jej w szkole niespodziewaną wizytę. Używa całego swego wdzięku w nadziei, że namówi Alyssę do powrotu do Krainy Czarów, by wykonała kolejne niebezpieczne zadanie...

Kraina Czarów nie daje o sobie zapomnieć. Morpheus zaś ostrzega Alyssę, że Czerwona Królowa depcze jej po piętach. Jeśli zostanie w ludzkim świecie, może narazić na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. Lecz ponowna wyprawa w głąb króliczej nory oznacza śmiertelną bitwę…

"Allysa i obłęd" to wybitne połączenie klasyki oraz współczesności, dzięki której każdy czytelnik poczuje się jak spadkobierca "Alicji w Krainie Czarów"!

Dodatkowe informacje

Data premiery 03-04-2019
Liczba stron 464
Seria ALYSSA Z INNEJ KRAINY
Tłumacz Janusz Maćczak
Wydawca Uroboros
Autor A.G. Howard
Format 135 x 202
ISBN 978-83-280-6161-3
Typ okładki miękka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

"Allysa i obłęd" to dalsze losy bohaterów, których świat obrócił się do góry nogami po wstąpieniu do Krainy Czarów. Po powrocie do domu, Allysa ma nadzieję na normalnie życie zwykłej nastolatki, która poświęci się nauce i codziennym czynnościom, jednak pewnego dnia Morpheus przybywa do ludzkiego świata, by powiadomić ją o wielkim niebezpieczeństwie. Czerwona Królowa nie zamierza tak łatwo ustąpić, dlatego Allysa musi podjąć wiele ważnych decyzji, od których zależy bezpieczeństwo bliskich jej sercu osób, a nawet dalsze istnienie ludzkiego świata. "Allysa i obłęd" to niesamowity powrót do Krainy Czarów, którą zapewne każdy z nas doskonale pamięta z dzieciństwa. W bardzo ciekawy sposób historia została odświeżona przez autorkę, dlatego książkę czyta się dosłownie jednym tchem! Kraina Czarów od zawsze była miejscem tajemniczym, pięknym, ale także niebezpiecznym, jednak A.G. Howard poszła nieco własną ścieżką, by pokazać czytelnikowi, że całość można ukazać w jeszcze bardziej okrutny i straszny sposób. W tej części to Kraina Czarów nawiedza ludzki świat, by zniszczyć wszystko co stanie na drodze Czerwonej Królowej, która ciągle pragnie zemsty.
Książka ta jest niesamowitym połączeniem ludzkiego świata, który znamy z codziennego życia, z Krainą Czarów kryjącą w sobie wiele piękna, ale także niebezpieczeństw. Autorka w mistrzowski sposób bawi się barwnymi opisami, by wprawić czytelnika w stan jaki nie pozwoli mu odłożyć lektury nawet na moment. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, mimo że w tej kwesti pojawiają się pewne schematy powtarzane w wielu książkach młodzieżowych. Allysa chwilami nieszczególnie przypadała mu do gustu brakiem zdecydowania i miłosnymi rozterkami, które chwilami robiły się po prostu śmieszne. Reszty nie mogę się doczepić! Uważam, że "Allysa i obłęd" to świetna historia, do której człowiek będzie chciał powracać i nie zapomni o tej zbyt szybko po przeczytaniu ostatniej strony!
Ocena
Recenzja wg Mała Czytelniczka / (Dodano 17.05.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Alyssa i obłęd. Tom 2

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Buchmann - Uroboros - YA! - Lipstick Books - Foxgames