Aktualności:

 


 

Katarzyna Berenika Miszczuk | Empik Manufaktura

6 września at 18:00 – 20:00
Katarzyna Berenika Miszczuk jest z wykształcenia lekarką. W swoim dorobku ma już kilkanaście książek, w tym m.in. bestsellerową „Szeptuchę” oraz „Żercę”. Okazją do spotkania w Łodzi będą nowe wydania pierwszych powieści autorki pt.: „Wilk” (Wydawnictwo W.A.B.), „Wilczyca” (Wydawnictwo W.A.B.) oraz „Druga szansa” (Wydawnictwo Uroboros), które powróciły właśnie do księgarń po kilku latach nieobecności. „Wilk” i „Wilczyca” to powieści o przygodach Margo Cook. Wszystko zaczyna się od przeprowadzki głównej bohaterki z Nowego Jorku do prowincjonalnego miasteczka Wolftown. Dziewczyna nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w dodatku nieustannie dręczą ją koszmary, w których ucieka przed tajemniczym prześladowcą… „Druga szansa” to z kolei intrygująca historia, w której Julia budzi się w pokoju, którego nie zna – co gorsza, nie poznaje własnego odbicia w lustrze i nie może przypomnieć sobie swojego imienia. I choć nazwa ośrodka – Druga Szansa – powinna napawać nadzieją, w szpitalu dzieją się dziwne rzeczy...

 

Igor Brejdygant | Empik Junior

6 września at 18:00 – 20:00

empik (Marszałkowska 116/122, Warszawa)

 

"Rysa" ( Wydawnistwo W.A.B. ) to opowieść o Monice, policjantce po przejściach pracującej w wydziale zabójstw, która w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw dokonanych w Warszawie zaczyna trafiać na tropy prowadzące… do niej samej. Autor książki snuje historię o lęku przed własnym nieznanym obliczem, przed przeszłością, która umyka w odmęty niepamięci, przed czymś, co stało się dawno temu i co rzutuje na współczesne zdarzenia. Tytułowa rysa to defekt, który bohaterka nosi w sobie; zapowiedź zmierzenia się z prawdą na swój temat. Rysa powoli przekształca się w czarną dziurę, która pochłania cały misternie ułożony przez lata świat głównej bohaterki.
Zapraszamy na spotkanie z autorem które poprowadzi Adam Szaja.


 

„W oczywisty sposób moja żurnalistyka wpłynęła na książkę. Wiele miejsc akcji ma związek z tym, co widziałem przez lata jako reporter” – mówił Omar El Akkad, autor „Ameryki w ogniu” w rozmowie z Bogdanem Zalewskim z RMF FM. Zachęcamy do lektury całego wywiadu!

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-czas-secesyjnej-apokalipsy,nId,2621459


 „Pisząc książkę »Kolumbowie. Rocznik 20« Roman Bratny prześlizgnął się po temacie. Prawda była bardziej dramatyczna i barwna. W dodatku znajduje potwierdzenie w archiwach” – mówi Emil Marat, autor książki „Sen Kolumba” o Krzysztofie „Kolumbie” Sobieszczańskim. Zachęcamy do lektury wywiadu na stronie Newsweeka!

http://www.newsweek.pl/kultura/ksiazki/-sen-kolumba-czy-kolumbowie-bratnego-to-uproszczenie-,artykuly,430570,1.html


Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska | Empik Arkadia

2 sierpnia w godzinach 18:00 - 20:00
Szczegółowe informacje
Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i zmienianiu życia na lepsze? Oto „Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać”, kontynuacja niezwykle ciepło przyjętej przez czytelników pierwszej części powieści autorstwa Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej. Zapraszamy na premierowe spotkanie z autorkami książki, które poprowadzi dziennikarka Polskiego Radia – Marta Januszewska.

Za chwilę Polcon!


Zastanawiacie się czy odwiedzić nasze stoisko (nr 7 w Hali namiotowej)?
Oto kilka faktów, które mogą Was tylko zachęcić!

 

- fantastyczne autorki Anna Kańtoch Martyna Raduchowska Marta Kisiel Notkostrony - Aleksandra Janusz Krystyna Chodorowska Katarzyna Berenika Miszczuk

- zniżka 25% na wszystkie tytuły

- kolekcjonerskie pierniczki oraz plakaty z grafiką Dominik Broniek do zakupu książek Martyny Raduchowskiej

- autografy z gratisami - Kruk origami od Martyny, akta personalne od Ani, opowiadanie Szaławiła od Marty (głosujcie na Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla!)

Widzimy się?


Gaumardżos! Gruziński pop-up targ pełen wspaniałości

sobota w godzinach 12:00 - 17:00
Hocki Klocki / nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej, Wioślarska 6, 00-001 Warszawa
Już 23 czerwca w godz. 12:00-17:00 na wiślańskich bulwarach, w klubie Hocki Klocki / nad Wisłą, stanie gruziński pop-up – targ, na którym będzie można spotkać i posłuchać autorów książki „Gaumardżos!” – Anna Dziewit Meller i Marcin Meller – oraz zakupić pyszne gruzińskie wino, pieczywo, przekąski, a także biżuterię lub rzemiosło. Co myślicie? Dla nas bomba!

Rozmowa z autorami odbędzie się o godz. 14:00. Wpadajcie nad Wisłę po pyszne i piękne gruzińskie rzeczy :) Zapraszamy najgoręcej!

Siedem lat po ukazaniu się bestsellerowej i niemal kultowej już książki Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera „Gaumardżos!” pozostaje wciąż obowiązkową lekturą dla każdego, kto planuje wybrać się do Gruzji.

„Ta książka powstała oczywiście z miłości do Gruzji”. Do jej zapierających dech w piersiach krajobrazów i zamieszkujących ją ludzi – życzliwych, dumnych, barwnych i gościnnych, potrafiących z wielogodzinnych rozmów przy stole uczynić prawdziwą sztukę. O tym, dlaczego Gruzja jest jednym z najbardziej fascynujących krajów na świecie, tajemniczej więzi łączącej Polskę z państwem położonym tego na pograniczu Europy i Azji, gruzińskim poczuciu humoru, zamiłowaniu do kulinarnych uczt oraz licznych toastów, a także świecie macho, w którym rządy sprawują kobiety – opowiedzą Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Nie zabraknie mnóstwa anegdot i historii „do śmiechu i do płaczu”, czasem zabawnych, innym razem wzruszających lub budzących przerażenie. Jedno jest pewne – na tym „gruzińskim, najpiękniejszym ze światów” nuda gości wyjątkowo rzadko, a polsko-gruzińskich podobieństw znaleźć można zaskakująco wiele.

Witold Szabłowski | Empik Nowy Świat

18 czerwca w godzinach 19:00 - 20:30
empik Nowy Świat, Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17
Kiedy osiem lat temu ukazał się „Zabójca z miasta moreli”, książką zachwycili się polscy i zagraniczni dziennikarze. Dziś Witold Szabłowski jest uznanym reportażystą w Polsce i na świecie. Jego „Tańczące niedźwiedzie” wydane przez Penguin Random House w tłumaczeniu Antoni Lloyd-Jones to jeden z największych sukcesów polskiego reportażu za granicą. Nowe wydanie „Zabójcy z miasta moreli” wzbogacone zostało subiektywnym słownikiem turecko-polskim autora. W „Merhabie” (Wydawnictwo W.A.B.) Witold Szabłowski rozmawia z kierowcami ciężarówek, prostytutkami, profesorami – każdym, kto może pomóc mu zrozumieć różne oblicza współczesnej Turcji. Spotkanie poprowadzi Marcin Meller.

 


 Dlaczego A.J. Finn publikuje pod pseudonimem? Skąd decyzja o napisaniu książki z perspektywy kobiety? Jak tworzy się książkę, gdy jest się specjalistą od ich wydawania i zna wszystkie schematy danego gatunku? Zapraszamy do lektury rozmowy Aleksandra Hudzika z autorem bestsellerowej „Kobiety w oknie”!

http://www.newsweek.pl/kultura/ksiazki/a-j-finn-rozmowa-z-autorem-kryminalu-kobieta-w-oknie-,artykuly,427832,1.html?src=HP_Stream

 

Chcesz kupić książkę z autografem A.J. Finna? Kiknij poniżej:


Ręka do kwiatów? TO MIT! Przeczytajcie wywiad z Olą Sieńko i Weroniką Muszkietą, autorkami książki "Projekt Rośliny", które obalają liczne mity dotyczące pielęgnacji roślin. Przyjemnej lektury!

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23481027,nie-ma-czegos-takiego-jak-reka-do-kwiatow-roslinami-moze.html


Spacer po Warszawie z Sylwią Zientek

10 czerwca w godzinach 12:00 - 13:00

Podążając śladami bohaterów powieści poznacie tajemnicze zaułki dawnej Warszawy, lokalizacje Domu pod Lutnią, hotelu Varsovie, zobaczycie pałac (dawną Villę Regia), gdzie Kalina służyła królewnie Anusi, dowiecie się, gdzie mieściła się Dziurka Marysi, zobaczycie miejsce gdzie w klatkach na widoku publicznym zamykano krnąbrne handlarki, a także miejsce, gdzie dokonywano publicznych egzekucji…

Spacer poprowadzi autorka - Sylwia Zientek.

Start: Kolumna Zygmunta

 


 Gliny z innej gliny. Spotkanie z Autorami!

6 czerwca w godzinach 19:00 - 22:00
Worek Kości
ul. Bagatela 10, 00-585 Warszawa
Z okazji premiery zbioru "Gliny z innej gliny" Marcina Wrońskiego zapraszamy na spotkanie z mistrzami pióra - Marcinem Wrońskim, Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Ostaszewskim i Andrzejem Pilipiukiem.
Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik z Radia Zet.

Po jedenastu latach od premiery kryminału z cyklu Komisarz Maciejewski, dziesiąty tom wieńczy historyczne dzieło!

Jak zapowiadał po opublikowaniu "Czasu Herkulesów", dziewiątej i ostatniej powieści z Zygą Maciejewskim, Marcin Wroński pomysłowo i ciekawie zamyka swój kryminalny cykl retro. Na pożegnanie w tomie "Gliny z innej gliny" zbiera opowiadania i prozy, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. do 80. XX wieku. A nawet w XXI wieku! To wyborna lektura dla miłośników serii z Maciejewskim oraz wielbicieli kryminalnych historii.

Autor zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka, których opowiadania z Zygą Maciejewskim są prawdziwą ozdobą zbioru i wzruszającym, literackim podziękowaniem dla sławnego kolegi po piórze.

Wstęp wolny!

ZOBACZ CO ZROBIŁAM - czyli suspens, mroczne tajemnice rodzinne i owiana złą sławą bohaterka – znakomita powieść oparta na faktach, która rzuca nowe światło na jedną z najbardziej zagadkowych zbrodni w amerykańskiej historii. 

Sarah Schmidt, "Zobacz, co zrobiłam", tłum. Dobromiła Jankowska.


„Pracując nad tą książką, zaczęłam tworzyć kolaż artykułów prasowych mówiących o tym, kto kogo oskarża o zdradę. Fascynujące jest to, że właściwie wszyscy wszystkich o nią oskarżają” – mówi Agnieszka Haska, autorka książki „Hańba! Opowieści o polskiej zdradzie”. Przeczytajcie cały wywiad dla magazynu Mały Format!


Jacek Gmoch: Często powtarzam "de metaniono". Z greckiego "niczego nie żałuję"

„W książce rozliczyłem się sam ze sobą. Często powtarzam »de metaniono«, z greckiego »niczego nie żałuję«. To dla mnie bardzo ważne. Nie żałuję żadnej decyzji, którą podjąłem. Decyzje, które podjąłem, były najlepsze” – wyznaje Jacek Gmoch. Zachęcamy do lektury całej rozmowy, jak i wywiadu-rzeki „Najlepszy trener na świecie"


Zapraszamy!


Gaumardżos! Wielka premiera nowego wydania książki Ani i Marcina

11 MAJ piątek w godzinach 19:00 - 22:00

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
Bracka 25, 00-028 Warszawa

Wydawnictwo W.A.B. oraz autorzy – Anna Dziewit Meller i Marcin Meller – zapraszają na spotkanie autorskie oraz polsko-gruzińską zabawę z okazji premiery nowego wydania najpopularniejszej w Polsce książki o Gruzji – „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.


Spotkanie poprowadzą Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz.

Po spotkaniu odbędzie się koncert gruzińskiego zespołu Ertoba Group. Podczas wydarzenia będzie można spróbować gruzińskiego wina oraz gruzińskich przekąsek.

O książce:

Nowe, uzupełnione wydanie bestsellerowej książki o Gruzji!

Gruzja. Dla wielu wciąż nieodkryta, dla innych – fascynująca. Pełna wyjątkowych smaków, zapachów, dźwięków muzyki, bajkowych krajobrazów i życzliwych mieszkańców. Tych, którzy jeszcze w Gruzji nie byli, i tych, którzy odwiedzili ją choć raz – w podróż po tym niezwykłym kraju zabiorą Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Autorzy opowiedzą między innymi o tym, skąd w Gruzinach tak głęboko zakorzeniona duma, jak radzą sobie gruzińskie kobiety w świecie typowych macho i na czym polega gruziński nienachalny stosunek do punktualności. Ale nie tylko. Przytoczą barwne anegdoty opowiadane o Gruzinach przez nich samych. Oprowadzą po gruzińskich górach i morskich wybrzeżach, opowiedzą o gruzińskiej historii, a przede wszystkim – sztuce świętowania i niespotykanej radości życia.


Premierowe spotkanie z Wojtkiem Miłoszewskim z okazji premiery FARBY już 10 maja w empik Junior. Widzimy się? Dołączajcie do wydarzenia tutaj: Wojciech Miłoszewski | Empik Junior


Gościem Dzień Dobry TVN był Krzysztof Baranowski - żeglarz i kapitan, który zapisał się na stałe w historii polskiej żeglugi. W książce "Spowiedź kapitana" opowiada o swoich podróżach, życiu i miłości do Bogumiły Wander. Jak autorce książki udało się namówić kapitana na tak szczerą rozmowę poświęconą intymnej stronie jego życia?


 Rozmowa z Agatą Widzowską, autorką "Psierocińców" - polecamy!
http://mamao.pl/agata-widzowska-czyli-wywiad-z-autorka/


Targujemy! WAB i przyjaciele na Warszawskich Targach Książki

17 maja20 maja
17 maja od 10:00 do 20 maja o 17:00
 
PGE Narodowy
al. Ks. J. Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa


Oto rozkład jazdy naszych autorów:

POZA STOISKIEM:

Agnieszka Mielech
Sobota, 14:00-15:00
Poziom -1
Sala dla dzieci

STOISKO GW FOKSAL:

Piątek
15:00 - 16:00 - Cezary Harasimowicz
16:00 - 17:00 - Anna Kańtoch

Sobota
11:00 - 12:00 - Justyna Bednarek & Jagna Kaczanowska
11:00 - 12:00 - Sylwia Zientek - strona autorska
12:00 - 13:00 - Wojciech Miłoszewski
13:00 - 15:00 - Zygmunt Miłoszewski
14:00 - 15:00 - Anna Dziewit Meller i Marcin Meller
15:00 - 16:00 - Martyna Raduchowska
15:00 - 16:00 - Marta Kisiel
16:00 - 19:00 - Katarzyna Berenika Miszczuk
17:00 - 18:00 - Krzysztof Baranowski i Beata Biały

Niedziela
10:00 - 11:00 - Wróżbita Maciej Skrzątek
11:00 - 12:00 - Marcin Wroński
11:00 - 12:00 - Mariusz Czubaj Rudolf Heinz
12:00 - 13:00 - Sławomir Koper
12:00 - 13:00 - Jacek Gmoch
13:00 - 15:00 – AJ Finn
15:00 - 16:00 - Zyta Rudzka
15:00 - 16:00 - Agnieszka Wolny-Hamkało
15:00 - 16:00 - Agnieszka Szpila

Do zobaczenia!

 Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Zientek, autorką powieści „Hotel Varsovie. Bunt Chimery”. Prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz.

24 kwietnia (wtorek)
Godz. 19:00
Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45

Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności.

Sylwia Zientek – autorka powieści obyczajowych i historycznych. Debiutowała w 2012 roku powieścią „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Ponadto opublikowała „Próżną”, „Miraże”, „Podróż w stronę czerwieni” oraz poruszającą „Kolonię Marusia”. W 2017 roku ukazał się pierwszy tom barwnej sagi warszawskich hotelarzy – „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, porywającej historii kilku pokoleń rodziny Żmijewskich, właścicieli posiadłości przy ulicy Długiej.

Zarezerwujcie nocleg w Hotelu Varsovie!


Jest nam niezmiernie miło Was poinformować, że gra „Rurka wodna” wydawnictwa FoxGames została wyróżniona w konkursie „Zabawka Roku 2018” organizowanym przez zabawkowicz.pl.

Więcej informacji o nagrodzonych produktach oraz konkursie znajdziecie :

 http://zabawkaroku.pl/edycje/2018/#prettyPhoto

 


Mediator rodzinny to bezstronna i neutralna osoba, która towarzyszy członkom rodziny w samodzielnym radzeniu sobie z konfliktem. Przeczytajcie wywiad z Ewą Zdunek, która mediuje w najtrudniejszych sprawach rozwodowych i właśnie wydała powieść obyczajową "Mediatorka"

 

Kliknij, aby kupić:


 Zapraszamy na spotkanie z Zytą Rudzką, autorką powieści „Krótka wymiana ognia”, która miała premierę 14 marca. Prowadzenie: Maciej Robert.


5 kwietnia (czwartek)
Godz. 19:00
Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja

 

„Krótka wymiana ognia” to przepełniona ironią oraz błyskotliwym humorem opowieść o kobiecie, której ciało, bez jej zgody, postanowiło się zestarzeć. Dawni wielbiciele, byli mężowie, postać matki powracają w groteskowych wizjach bohaterki, która rozpatrując swoje klęski, pozostaje wierna dewizie – „Kiedy jest smutno, to niech będzie chociaż wesoło”.

„Pewnego dnia podszedł do mnie mężczyzna z papierosem: ma pani ogień? Odpowiedź zajęła mi kilka lat, ale pytanie było jak iskra. Moja wyobraźnia zajęła się i stanęła w płomieniach” – Zyta Rudzka.

 


W najnowszym numerze Newsweek Polska znajdziecie świetny i przenikliwy tekst Sylwia Chutnik o powieści Sany Krasikov „Patrioci”, który jest efektem spotkania obu pisarek w Nowym Jorku. Warto przeczytać!

Kliknij, aby zamówić:

 


 Kolejna dobra wiadomość! Dwie nasze książki nominowane do nagrody Kryminalna Piła na Najlepszą Polską Miejską Powieść Kryminalną roku 2017!

Marcin Wroński, „Czas Herkulesów”
Tomasz Konatkowski, „Pięć czaszek”

Mocno trzymamy kciuki za naszych autorów. Wyniki już 14 kwietnia!

 


W magazynie Mały Format możecie przeczytać bardzo ciekawą rozmowę z Brygidą Helbig, autorką m.in. powieści „Niebko” i „Inna od siebie”. Z pisarką rozmawiała Karolina Kuszyk. Polecamy!

 


Spotkanie autorskie z Barbarą Stuhr w Krakowie

29 marca w godzinach 19:00 - 21:00
Hotel Stary
ul. Szczepańska 5, 31-011 Kraków
Wydawnictwo W.A.B. oraz autorki – Barbara Stuhr i Beata Nowicka, mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z okazji premiery autobiografii „Basia. Szczęśliwą się bywa”, które odbędzie się 29 marca, godz. 19:00 w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska.
„Basia. Szczęśliwą się bywa” to historia rodziny Stuhrów opowiedziana od innej, nieznanej dotychczas strony. W książce wypowiadają się zarówno dzieci: Maciej Stuhr i Marianna Stuhr, a także liczni przyjaciele rodziny. Wspólnie starają się określić fenomen małżeństwa Stuhrów, które przetrwało wspólnie kilkadziesiąt lat – poza blaskiem fleszy i bez medialnych skandalów. I odpowiadają zgodnie: za tym sukcesem stoi silna i zarazem delikatna kobieta.

Spotkanie autorskie z Sylwią Majcher, autorką książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” już w czwartek (22.03) o 18:00 w empiku w warszawskiej Arkadii! Spotkanie poprowadzi Małgosia Minta, autorka kultowego bloga Minta Eats. Do zobaczenia! 


 Premiera powieści "Góra miłości" Jarosława Maślanka.

Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie wokół książki „Góra miłości” Jarosława Maślanka, która ukazała się w serii archipelagi. Spotkanie poprowadzi Maciej Robert.

Do zobaczenia o 19:00 w Faktycznym Domu Kultury (InstytutR)!

Jutro w godzinach 19:00 - 20:30
Faktyczny Dom Kultury
Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa

 


"Moja Polska" wystąpiła w telewizji! 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/…/ksiazki-o-historii-dla-…


Miłoszewski, Miszczuk i Maas z nagrodami w plebiscycie Lubimy czytać.

 

3 nagrody spośród 12 kategorii to rekord i najwięcej statuetek dla jednego wydawcy w tym rozdaniu.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych i dzięki za Wasze głosy.

 

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10040/najlepsze-ksiazki-roku-2017-wyniki-plebiscytu

 


W ten weekend w Wyborczej znajdziecie podziękowanie dla Was i dla Zygmunt Miłoszewski. Dzięki Wam "Jak zawsze" zostało najpopularniejszą polską powieścią roku - i udało nam się to osiągnąć w niecałe dwa miesiące!!! DZIĘKUJEMY za Wasze zaufanie, Zygmuncie - za wspaniałą książkę.

Kto jeszcze nie ma? Zapraszamy do zakupu.

 


 O Polsce z dystansem. Świetny i obszerny wywiad Grzegorza Wysockiego z Adamem Leszczyńskim, autorem książki „No dno po prostu jest Polska”. Polecamy lekturę całości!

Artykuł

 


 Krystyna Kurczab - Redlich | Empik Renoma

22 lutego w godzinach 18:00 - 20:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Jak wyglądała droga Władmira Putina do szczytu władzy? Jakie ma związki z tak zwanym Państwem Islamskim? A wreszcie jakim jest ojcem i mężem? Między innymi na te pytanie znaleźć można odpowiedzi w najnowszej książce znakomitej dziennikarki i reportażystki Krystyny Kurczab-Redlich. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” (Wydawnictwo W.A.B.). To niezwykle obszerna i wciągająca niczym kryminał publikacja prezentująca sylwetkę i historię jednego z najpotężniejszych przywódców na świecie.

 


Nowy numer naszego magazynu TERAZ CZYTAM już w wersji elektronicznej. Kliknij poniżej:

TERAZ CZYTAM NR 2

TERAZ CZYTAM NR 1

Zapraszamy!


„Jak zawsze” najpopularniejszą polską powieścią roku 2017. Brawa dla Zygmunta Miłoszewskiego!!!! Brawa dla Was!!!!! #BestselleryEmpiku


Razem z autorkami „Ogrodu Zuzanny” – Jagną Kaczanowską i Justyną Bednarek – serdecznie zapraszamy na ich spotkanie autorskie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 08.02.2018 (godzina 18:00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122). Prowadzącą będzie Kinga Burzyńska. Wszystkie szczegóły znajdziecie również na wydarzeniu na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1762779553766324/.

 


Duma! "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego wśród pięciu najlepiej

sprzedających się książek roku w kategorii literatura polska.

Laureata lub laureatkę poznamy już 6 lutego.

Trzymajcie kciuki! 

 

 


Jarek Kaminski rozbija bank! "Tylko Lola" - polską książką roku według Tygodnika Polityka i Krytycznym okiem.

Jeszcze nie czytaliście? Czas to nadrobić!

 

Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić...

Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka

i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie,

dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej już, tajemniczej Loli, ciotki Niny,

z którą Lidia pozostawała kiedyś w bliskich kontaktach. Gdy partia komunistyczna bada grunt pod wielką czystkę,

Nina niespodziewanie znajdzie się na samej górze listy wrogów ojczyzny,

Lidia zaś stanie przed wyborem między lojalnością wobec idei a wiernością dawnej miłości.

 

 

 

Wydawnictwo Foksal - Wydawnictwo WAB - Wydawnictwo Wilga - Wydawnictwo Buchmann - Wydawnictwo Uroboros