Aktualności:


18-04-2018

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Zientek, autorką powieści „Hotel Varsovie. Bunt Chimery”. Prowadzenie: Weronika Wawrzkowicz.

24 kwietnia (wtorek)
Godz. 19:00
Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45

Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności.

Sylwia Zientek – autorka powieści obyczajowych i historycznych. Debiutowała w 2012 roku powieścią „Złudzenia, nerwice i sonaty”. Ponadto opublikowała „Próżną”, „Miraże”, „Podróż w stronę czerwieni” oraz poruszającą „Kolonię Marusia”. W 2017 roku ukazał się pierwszy tom barwnej sagi warszawskich hotelarzy – „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, porywającej historii kilku pokoleń rodziny Żmijewskich, właścicieli posiadłości przy ulicy Długiej.

Zarezerwujcie nocleg w Hotelu Varsovie!


13-04-2018

 Jest nam niezmiernie miło Was poinformować, że gra „Rurka wodna” wydawnictwa FoxGames została wyróżniona w konkursie „Zabawka Roku 2018” organizowanym przez zabawkowicz.pl.

Więcej informacji o nagrodzonych produktach oraz konkursie znajdziecie :

 http://zabawkaroku.pl/edycje/2018/#prettyPhoto

 


10-04-2018

Mediator rodzinny to bezstronna i neutralna osoba, która towarzyszy członkom rodziny w samodzielnym radzeniu sobie z konfliktem. Przeczytajcie wywiad z Ewą Zdunek, która mediuje w najtrudniejszych sprawach rozwodowych i właśnie wydała powieść obyczajową "Mediatorka"

 

Kliknij, aby kupić:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

28-03-2018

Zapraszamy na spotkanie z Zytą Rudzką, autorką powieści „Krótka wymiana ognia”, która miała premierę 14 marca. Prowadzenie: Maciej Robert.


5 kwietnia (czwartek)
Godz. 19:00
Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja

 

„Krótka wymiana ognia” to przepełniona ironią oraz błyskotliwym humorem opowieść o kobiecie, której ciało, bez jej zgody, postanowiło się zestarzeć. Dawni wielbiciele, byli mężowie, postać matki powracają w groteskowych wizjach bohaterki, która rozpatrując swoje klęski, pozostaje wierna dewizie – „Kiedy jest smutno, to niech będzie chociaż wesoło”.

„Pewnego dnia podszedł do mnie mężczyzna z papierosem: ma pani ogień? Odpowiedź zajęła mi kilka lat, ale pytanie było jak iskra. Moja wyobraźnia zajęła się i stanęła w płomieniach” – Zyta Rudzka.

 


27-03-2018

W najnowszym numerze Newsweek Polska znajdziecie świetny i przenikliwy tekst Sylwia Chutnik o powieści Sany Krasikov „Patrioci”, który jest efektem spotkania obu pisarek w Nowym Jorku. Warto przeczytać!

Kliknij, aby zamówić:

 


 

Kolejna dobra wiadomość! Dwie nasze książki nominowane do nagrody Kryminalna Piła na Najlepszą Polską Miejską Powieść Kryminalną roku 2017!

Marcin Wroński, „Czas Herkulesów”
Tomasz Konatkowski, „Pięć czaszek”

Mocno trzymamy kciuki za naszych autorów. Wyniki już 14 kwietnia!

 


24-03-2018

W magazynie Mały Format możecie przeczytać bardzo ciekawą rozmowę z Brygidą Helbig, autorką m.in. powieści „Niebko” i „Inna od siebie”. Z pisarką rozmawiała Karolina Kuszyk. Polecamy!

 


22-03-2018

Spotkanie autorskie z Barbarą Stuhr w Krakowie

29 marca w godzinach 19:00 - 21:00
Hotel Stary
ul. Szczepańska 5, 31-011 Kraków
Wydawnictwo W.A.B. oraz autorki – Barbara Stuhr i Beata Nowicka, mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z okazji premiery autobiografii „Basia. Szczęśliwą się bywa”, które odbędzie się 29 marca, godz. 19:00 w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska.
„Basia. Szczęśliwą się bywa” to historia rodziny Stuhrów opowiedziana od innej, nieznanej dotychczas strony. W książce wypowiadają się zarówno dzieci: Maciej Stuhr i Marianna Stuhr, a także liczni przyjaciele rodziny. Wspólnie starają się określić fenomen małżeństwa Stuhrów, które przetrwało wspólnie kilkadziesiąt lat – poza blaskiem fleszy i bez medialnych skandalów. I odpowiadają zgodnie: za tym sukcesem stoi silna i zarazem delikatna kobieta.

20-03-2018

Spotkanie autorskie z Sylwią Majcher, autorką książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” już w czwartek (22.03) o 18:00 w empiku w warszawskiej Arkadii! Spotkanie poprowadzi Małgosia Minta, autorka kultowego bloga Minta Eats. Do zobaczenia! 


 

Premiera powieści "Góra miłości" Jarosława Maślanka.

Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie wokół książki „Góra miłości” Jarosława Maślanka, która ukazała się w serii archipelagi. Spotkanie poprowadzi Maciej Robert.

Do zobaczenia o 19:00 w Faktycznym Domu Kultury (InstytutR)!

Jutro w godzinach 19:00 - 20:30
Faktyczny Dom Kultury
Gałczyńskiego 12, 00-362 Warszawa

 


"Moja Polska" wystąpiła w telewizji! 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/…/ksiazki-o-historii-dla-…


07-03-2018

Miłoszewski, Miszczuk i Maas z nagrodami w plebiscycie Lubimy czytać.

 

3 nagrody spośród 12 kategorii to rekord i najwięcej statuetek dla jednego wydawcy w tym rozdaniu.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych i dzięki za Wasze głosy.

 

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10040/najlepsze-ksiazki-roku-2017-wyniki-plebiscytu

 


15-02-2018

W ten weekend w Wyborczej znajdziecie podziękowanie dla Was i dla Zygmunt Miłoszewski. Dzięki Wam "Jak zawsze" zostało najpopularniejszą polską powieścią roku - i udało nam się to osiągnąć w niecałe dwa miesiące!!! DZIĘKUJEMY za Wasze zaufanie, Zygmuncie - za wspaniałą książkę.

Kto jeszcze nie ma? Zapraszamy do zakupu.

 


 14-02-2018

 O Polsce z dystansem. Świetny i obszerny wywiad Grzegorza Wysockiego z Adamem Leszczyńskim, autorem książki „No dno po prostu jest Polska”. Polecamy lekturę całości!

Artykuł

 


 09-02-2018

Krystyna Kurczab - Redlich | Empik Renoma

22 lutego w godzinach 18:00 - 20:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Jak wyglądała droga Władmira Putina do szczytu władzy? Jakie ma związki z tak zwanym Państwem Islamskim? A wreszcie jakim jest ojcem i mężem? Między innymi na te pytanie znaleźć można odpowiedzi w najnowszej książce znakomitej dziennikarki i reportażystki Krystyny Kurczab-Redlich. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” (Wydawnictwo W.A.B.). To niezwykle obszerna i wciągająca niczym kryminał publikacja prezentująca sylwetkę i historię jednego z najpotężniejszych przywódców na świecie.

 


09-02-2018

Nowy numer naszego magazynu TERAZ CZYTAM już w wersji elektronicznej. Kliknij poniżej:

TERAZ CZYTAM NR 2

TERAZ CZYTAM NR 1

Zapraszamy!


06-02-2018

„Jak zawsze” najpopularniejszą polską powieścią roku 2017. Brawa dla Zygmunta Miłoszewskiego!!!! Brawa dla Was!!!!! #BestselleryEmpiku


05-02-2018

Razem z autorkami „Ogrodu Zuzanny” – Jagną Kaczanowską i Justyną Bednarek – serdecznie zapraszamy na ich spotkanie autorskie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 08.02.2018 (godzina 18:00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122). Prowadzącą będzie Kinga Burzyńska. Wszystkie szczegóły znajdziecie również na wydarzeniu na Facebooku - https://www.facebook.com/events/1762779553766324/.

 


 09-01-2017

Duma! "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego wśród pięciu najlepiej

sprzedających się książek roku w kategorii literatura polska.

Laureata lub laureatkę poznamy już 6 lutego.

Trzymajcie kciuki! 

 

 


20-12-2017

Jarek Kaminski rozbija bank! "Tylko Lola" - polską książką roku według Tygodnika Polityka i Krytycznym okiem.

Jeszcze nie czytaliście? Czas to nadrobić!

 

Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić...

Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka

i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie,

dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej już, tajemniczej Loli, ciotki Niny,

z którą Lidia pozostawała kiedyś w bliskich kontaktach. Gdy partia komunistyczna bada grunt pod wielką czystkę,

Nina niespodziewanie znajdzie się na samej górze listy wrogów ojczyzny,

Lidia zaś stanie przed wyborem między lojalnością wobec idei a wiernością dawnej miłości.

 

 

 

Wydawnictwo Foksal - Wydawnictwo WAB - Wydawnictwo Wilga - Wydawnictwo Buchmann - Wydawnictwo Uroboros