24 godziny w dżungli

24 godziny w dżungli
Ocena
Ocen: 2
Autor: Lan Cook

Dostępność: Dostępny

Sugerowana cena detaliczna:
44,99 zł
Cena aktualna na stronie: 31,49 zł Oszczędzasz 13,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,49 zł
- +
LUB

Recenzje klientów - Ocen: 2

Produkty: 2

Książka w formie komiksu, w którym Ellie i Danny zabiorą nas w niesamowitą podróż po dżungli. Wraz z bliźniakami przeżyjemy niesamowitą przygody, poznamy różnorodne zwierzęta, dowiemy się ciekawostek i faktów.

To zdecydowanie książka, od której naprawdę ciężko się oderwać. Nietypowa forma komiksu popularnonaukowego zdecydowanie uatrakcyjnia zdobywanie wiedzy.

Komiks jest bardzo bogaty w informacje. Po jego przeczytaniu nasza wiedza odnośnie do dżungli, zwyczajów tam panujących, zwierząt ją zamieszkujących, roślin, które tam znajdziemy, znacząco się powiększa.

Głównymi bohaterami są bliźniaki mieszkające w ośrodku badawczym, w którym pracuje ich mama. Są postaciami ciekawymi, dającymi się lubić, a przy tym dość realistycznymi, co sprawia, że można się z nimi utożsamiać.

Wizualnie komiks jest świetny. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

„24 godziny w dżungli” to nauka i zabawa w jednym. Komiks jest bardzo bogaty w wiedzę, a przy tym ciekawy i wciągający. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja komiksu również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA
Ocena
Recenzja wg Mama, żona - KOBIETA / (Dodano 28.11.2022)
„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabiera czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc.

Cam, nowy student, dociera do ośrodka badawczego. Bliźnięta, Ellie i Danny , zapoznają go z pracującymi tam naukowcami, oprowadzają go po nim i po tropikalnym lesie deszczowym na Bornego.
Co to jest bioróżnorodność? Co należy zabrać na wyprawę do dżungli? Czym są sieci ornitologiczne? Na te i dużo innych pytań czytelnik znajdzie odpowiedzi w tej książce.
Ponad to zapozna się z dziennikiem terenowym i monitoringiem ptaków Ellie i Danny’ego oraz przewodnikiem Ellie. Dowie się m.in., dlaczego żuki gnojarze dbają o dobrostan dżungli oraz jak przygotować pułapkę na ćmy. Stanie oko w oko z jednym z najrzadszych kotów świata i stadem słoni oraz będzie mógł przekonać się jak mimoza wstydliwa reaguje na dotyk.

Nie znam nikogo, kto nie lubi komiksu. A w ten wpleciono bogaty zbiór faktów i ciekawostek związanych z tropikalnym, lasem deszczowym. Ta forma w przystępny sposób przybliża dzieciom to miejsce. Czytelnik przekona się, że życie w lesie nie zna pory dnia. Na każdym kroku można spotkać interesujące rośliny i zwierzęta oraz przekonać się, że na ziemi istnieją gatunki do tej pory niesklasyfikowane.
Cienka książeczka, a gwarantuję Wam, że zawiera mnóstwo informacji i pięknych ilustracji. Nawet ja, nastolatka, dowiedziałam się z niej czegoś nowego.

Jeśli szukacie prezentu pod choinkę
Ocena
Recenzja wg books.are_mypassion / (Dodano 13.11.2022)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 24 godziny w dżungli

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:
Grupa Wydawnicza Foksal - WAB - Wilga - Wilga Play - Buchmann - Uroboros - Lipstick Books - Foxgames