O nas

Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała 31 grudnia 2012 roku w wyniku połączenia trzech, obecnych na rynku od ponad 20 lat, renomowanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B i Wilga. GW Foksal to połączenie wieloletniego doświadczenia, chęci zaoferowania naszym Czytelnikom wyjątkowych i wyróżniających się książek w nowoczesnym wydaniu, a przede wszystkim dbałość o utrzymanie ich zaufania. Wspólnie tworzonej jakości towarzyszy jednocześnie zachowanie tożsamości marek - każde z wydawnictw zachowuje znaki firmowe i kontynuuje własny program, wciąż go rozszerzając i udoskonalając.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców w 2013 roku Grupa rozszerzyła swoją ofertę o nowe obszary – najpierw powstała marka Uroboros (książki o tematyce fantastycznej), jesienią zadebiutował FoxGames - wydawca gier planszowych dla dzieci, a następnie – na wiosnę 2014 roku YA!, przeznaczona dla nastoletnich wielbicieli literatury.

Dzięki takiemu rozbudowaniu i podziałowi oferty wydawniczej wychodzimy naprzeciw indywidualnym potrzebom i wymaganiom Czytelników. Jesteśmy największym wydawnictwem w Polsce, a to zobowiązuje!

GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL Sp. z o.o.

ul. Al. 3 Maja 12
00-391 Warszawa
tel.22 826 08 82
tel.22 828 98 08
faks 22 380 18 01

e-mail: biuro@gwfoksal.pl

reklamacje: reklamacje@gwfoksal.pl

rekrutacja: rekrutacja@gwfoksal.pl

KRS: 0000037625
NIP: 525-122-07-47
REGON: 011982807

 

PREZES ZARZĄDU 

Krzysztof Leśniewski

 

REDAKCJA:

Marcin Meller marcin.meller@gwfoksal.pl
Dyrektor Wydawniczy

Elżbieta Kalinowska elzbieta.kalinowska@gwfoksal.pl

Zastępca Dyrektora Wydawniczego

Zuzanna Żółtowska zuzanna.zoltowska@gwfoksal.pl

Sekretarz redakcji

Magdalena Gołdanowska magdalena.goldanowska@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący - literatura zagraniczna

Filip Modrzejewski filip.modrzejewski@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący i prowadzący - kryminał, sensacja, thriller, literatura polska (seria Archipelagi)

Dorota Nowak dorota.nowak@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący - literatura faktu

Magdalena Marciniak magdalena.marciniak@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący i prowadzący, imprint Buchmann – poradniki kulinarne i lifestyle

Katarzyna Gąsińska katarzyna.gasinska@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący, imprint YA – książki dla młodzieży

Andrzej Szewczyk andrzej.szewczyk@gwfoksal.pl
Redaktor prowadzący

Agnieszka Trzeszkowska agnieszka.trzeszkowska@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący i prowadzący – imprint Uroboros (fantasy i SF), polska literatura obyczajowa

Magdalena Matuszewska magdalena.matuszewska@gwfoksal.pl
Redaktor prowadzący

Marta Lenartowicz marta.lenartowicz@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący i prowadzący - Książki zagraniczne dla dzieci 0-7 lat, literatura dla dzieci 7-12 lat

Joanna Liszewska joanna.liszewska@gwfoksal.pl
Redaktor inicjujący i prowadzący - Książki polskie dla dzieci 0-7 lat

Julia Celer julia.celer@gwfoksal.pl
Redaktor prowadzący, literatura dziecięca

DZIAŁ GRAFICZNY:

Tomasz Majewski: tomasz.majewski@gwfoksal.pl

Dyrektor Artystyczny

DZIAŁ SPRZEDAŻY:

Karol Chojnacki (PO) karol.chojnacki@gwfoksal.pl
Dyrektor działu sprzedaży

Agnieszka Duranc agnieszka.duranc@gwfoksal.pl
Specjalista ds. sprzedaży

Małgorzata Rzepkowska malgorzata.rzepkowska@gwfoksal.pl
E –booki & audiobooki

Przemysław Karkosa przemyslaw.karkosa@gwfoksal.pl
Specjalista Ds. Sprzedaży Gier Planszowych

Marta Oniszk marta.oniszk@gwfoksal.pl
Menadżer ds. Kluczowych klientów

Katarzyna Przeździecka katarzyna.przezdziecka@gwfoksal.pl
Menadżer ds. Kluczowych klientów

Katarzyna Zegarek katarzyna.zegarek@gwfoksal.pl
Menadżer ds. Kluczowych klientów

Izabela Treger izabela.treger@gwfoksal.pl
Specjalista ds. Dystrybucji i dodruków

Region R2 - WOJ.: ŚLĄSKIE/MAŁOPOLSKIE
Przedstawiciel Handlowy
Grzegorz Czerwonka
tel. 603-460-367
grzegorz.czerwonka@gwfoksal.pl

Region R3 - WOJ.: DOLNOŚLĄSKIE/OPOLSKIE/LUBUSKIE
Przedstawiciel Handlowy
Ireneusz Bojko
tel. 664-402-054
ireneusz.bojko@gwfoksal.pl

Region R4 - WOJ.: ZACHODNIOPOMORSKIE, LUBUSKIE, WIEKOPOLSKIE
Przedstawiciel Handlowy
Monika Raczyńska
tel. 607- 881- 390
monika.raczynska@gwfoksal.pl

Region R5 - WOJ.: ŁÓDZKIE/ŚWIĘTOKRZYSKIE, MAZOWIECKIE

Starszy Przedstawiciel Handlowy
Adam Wasiński
tel. 664-402-052
adam.wasiński@gwfoksal.pl

Region R6 - WOJ.: MAZOWIECKIE(wschód)/PODLASKIE /LUBELSKIE//PODKARPACKIE
Przedstawiciel Handlowy
Stanisław Kopacz
tel. 664-402-053
stanislaw.kopacz@gwfoksal.pl

Region R8 - WOJ.: POMORSKIE/KUJAWSKO-POMORSKIE/ WARMIŃSKO- MAZURSKIE
Przedstawiciel Handlowy
Michał Krzyżanowski
tel. 607-923-147

DZIAŁ MARKETINGU I PROMOCJI:

Izabella Matys izabella.matys@gwfoksal.pl
Dyrektor Marketingu i Promocji

Paulina Panek paulina.panek@gwfoksal.pl, tel. 501 758 117
Specjalista ds. Promocji – literatura polska i zagraniczna, poradniki, albumy

Violetta Wiśniewska violetta.wisniewska@gwfoksal.pl, tel. 509 385 724
Specjalista ds. Promocji - literatura zagraniczna, kryminał, sensacja, thriller

Bartosz Kamiński bartosz.kaminski@gwfoksal.pl, tel. 783 919 338
Specjalista ds. Promocji i Reklamy - literatura faktu, literatura zagraniczna

Natalia Radzikowska natalia.radzikowska@gwfoksal.pl, tel. 664 173 919
Specjalista ds. Promocji i Reklamy - literatura polska i zagraniczna

Agnieszka Słowik agnieszka.slowik@gwfoksal.pl, tel. 783 919 366
Specjalista ds. literatury dla dzieci

Iwona Cel iwona.cel@gwfoksal.pl, tel. 605 890 069
Specjalista ds. książek dla dzieci najmłodszych, promocja gier

Karolina Salajczyk karolina.salajczyk@gwfoksal.pl
Asystent działu promocji

Justyna Kawalec justyna.kawalec@gwfoksal.pl
Specjalista ds. Trade Marketingu

Sebastian Jałosiński sebastan.jalosinski@gwfoksal.pl
Koordynator ds. Trade Marketingu

DZIAŁ PRODUKCJI:

Iwona Skwierczyńska iwona.skwierczynska@gwfoksal.pl
Dyrektor działu Produkcji

DZIAŁ ADMINISTRACJI:

Sekretarka Wydawnictwa
Karolina Zwolińska karolina.zwolinska@gwfoksal.pl

Kierownik ds. administracji i kadr
Joanna Wierzbicka joanna.wierzbicka@gwfoksal.pl

Radca Prawny
Michał Dankowski michal.dankowski@gwfoksal.pl

 

 

 

Kontakt

Grupa Wydawnicza
Foksal Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 12 00-391 Warszawa
Tel. 22 826 08 82
Faks 22 380 18 01
Email: biuro@gwfoksal.pl