Zero


Zero

Autor: Marc Elsberg

Tytuł oryginalny: Zero

Wydawca: W.A.B.

ISBN: 978-83-280-2165-5

Liczba stron: 512

Wymiary: 150mm x 225mm

Okładka: zintegrowana

Tłumaczenie: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska


Przejdź do sklepu

Autor bestsellerowego thrillera Blackout tym razem podejmuje bardzo aktualny, kontrowersyjny temat monitoringu Internetu, bezpieczeństwa jego użytkowników i manipulowania naszymi danymi.

We współczesnym świecie niczego nie strzeżemy pilniej niż naszej prywatności. Ostrożnie podajemy swoje dane osobowe, starannie chronimy kody dostępu do kont bankowych i wymyślamy coraz bardziej skomplikowane hasła. A jednocześnie Internet puchnie od naszych zdjęć, informacji o tym, gdzie pracujemy, gdzie bywamy i z kim się spotykamy. W szaleństwie postów, lajków i komentarzy zapominamy, że co raz trafi do Internetu, nigdy nie zginie. A systemy, które miały służyć naszemu bezpieczeństwu i wygodzie, jak powszechny monitoring czy transakcje bezgotówkowe, w nieodpowiednich rękach łatwo mogą obrócić się przeciwko nam.

Marc Elsberg przedstawia wstrząsający obraz świata, w którym ktoś, kto ma dostęp do naszych danych, może całkowicie przejąć kontrolę nad naszym życiem. W Londynie podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do niezwykle popularnej platformy internetowej Freemee, która pod pozorem udostępniania różnego rodzaju udogodnień wydobywa od milionów użytkowników coraz więcej informacji i danych. Okazuje się, że każdy, kto z niej korzysta, poddawany jest perfidnej manipulacji. Jednak ktoś ostrzega Cynthię przed potęgą Freemee i jej pracowników powiązanych nawet ze służbami specjalnymi. Tym kimś jest Zero…

Im szersze kręgi zatacza prywatne śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi dziennikarce. W świecie pełnym kamer, elektronicznych gadżetów i smartfonów ucieczka może okazać się niemożliwa.

Patroni medialni

Patroni medialni


Kontakt

Grupa Wydawnicza
Foksal Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 12 00-391 Warszawa
Tel. 22 826 08 82
Faks 22 380 18 01
Email: biuro@gwfoksal.pl