Podróż srebrnego


Podróż srebrnego

Autor: Agnieszka Ginko

Tytuł oryginalny: Podróż srebrnego

Wydawca: Wilga

ISBN: 978-83-280-1118-2

Liczba stron: 32

Wymiary: 250mm x 250mm

Okładka: twarda


Przejdź do sklepu

Niezwykła książka o przygodach liska polarnego, który wyrusza z Grenlandii do zielonego kraju. Podróż dla psotnego liska to czas wielu odkryć.

Pisarka Agnieszka Ginko i ilustratorka Marianna Jagoda- Mioduszewska stworzyły wspólnie niezwykłą książkę o przygodach liska polarnego, który wyrusza w podróż z Grenlandii do zielonego kraju. Świat pełen zapachów, dźwięków i kolorów spodoba się całej rodzinie. Podróż to dla psotnego liska czas wielu odkryć…

Agnieszka Ginko-Humphries – poetka i pisarka. Autorka książek dla dzieci, np. „Tutlandia”, „Tutlandia II”, „Ciotka Klotka i inne historie”(wyróżniona w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011). Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich; na podstawie jej wierszy dla dzieci powstały przedstawienia teatralne. Autorka trzech książek z zakresu działań twórczych dla małych i dużych( Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki). Od dzieciństwa pisze i  jeździ konno. Jest mamą wesołego Kajetana. Mieszka w górach- w Jaworzu na Podbeskidziu.

Marianna Jagoda – Mioduszewska – autorka bajkowych ilustracji  i projektantka pięknych ornamentów. Zilustrowała wiele książek dla dzieci. Skończyła Malarstwo w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brała udział w wielu wystawach pokonkursowych „Sztuki Książki” w kraju i za granicą m.in. w Bolonii. Otrzymała od PTWK wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny ilustracji książkowej za ilustrację do wiersza K.I. Gałczyńskiego „Prośba o wyspy szczęśliwe”. Prowadzi warsztaty ilustratorskie dla dzieci. Od dzieciństwa mieszka nad polskim morzem. Mama Michała – gitarzysty.  

Patroni medialni

 


Kontakt

Grupa Wydawnicza
Foksal Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 12 00-391 Warszawa
Tel. 22 826 08 82
Faks 22 380 18 01
Email: biuro@gwfoksal.pl