Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi


Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi

Autor: David Foster Wallace

Seria: Don Kichot i Sancho Pansa

Język oryginału: angielski

Data premiery: 1 lipca 2015

ISBN: 978-83-280-2098-6

Liczba stron: 384

Okładka: miękka

Tłumaczenie: Jolanta Kozak


Przejdź do sklepu

Ironiczny, wnikliwy i zabawny portret Amerykanów przełomu XX i XXI wieku. Pierwsza w Polsce książka legendarnego amerykańskiego pisarza.

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi  to zbiór nietypowych historii przesyconych ironicznym humorem, groteskowymi postaciami. Bohaterami są Amerykanie przełomu XX i XXI wieku – egocentryczni, emocjonalnie płytcy i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, ale niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wallace, który sam cierpiał przez 20 lat na depresję, ośmiesza też w swych opowiadaniach współczesną kulturę terapeutyczną, tendencję do ciągłego psychologizowania  i doszukiwania się traum z dzieciństwa. Pisarz zaskakuje  nie tylko treścią, ale też postmodernistyczną formą – ekscentrycznym sposobem opisu, jednostronnymi dialogami i użyciem przypisów jako środka literackiego.  Każda historia wciąga w dziwaczny świat skrzywień –  na pierwszy rzut oka absurdalnych i surrealistycznych,  a przecież powszechnie występujących.

Uderzająco oryginalny zbiór… ma z założenia stawiać czytelnikowi pytania, budzić świeże reakcje na rzeczy straszne, które straciły swe ostrze w dobie przeładowania informacyjnego… Dowodzi rangi intelektualnej i talentu, jakie niewielu pisarzy posiada, a jeszcze mniej ujawnia. – R.Z. Sheppard, „Time”

Patroni medialni


Kontakt

Grupa Wydawnicza
Foksal Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 12 00-391 Warszawa
Tel. 22 826 08 82
Faks 22 380 18 01
Email: biuro@gwfoksal.pl